Lietuvių liaudies patarlė sako – slides ruošk vasarą. Jei slides reikia ruošti vasarą, tuomet skaičiuoti, kada labiausiai apsimokės atostogauti kitais metais, reikia jau dabar. Netinkamu metu paimtos atostogos nuo jūsų atlyginimo kitais metais gali nubraukti apie 50 ir daugiau eurų. Paimtos tinkamu metu – papildyti kišenes.
Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė atkreipia dėmesį, kad atostogos skaičiuojamos darbo dienomis. Todėl sprendžiant, kokio dydžio atostoginius mokėti, darbuotojo mėnesinį atlyginimą reikia perskaičiuoti į uždarbį, kuris vidutiniškai gaunamas per vieną darbo dieną. Kyla klausimas, kaipgi apskaičiuojamas tas vidutinis darbo užmokestis?
Remiantis Vyriausybės nutarimu, skaičiuojamasis laikotarpis, iš kurio skaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis, yra 3 paskutiniai kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, už kurį (ar jo dalį) mokamas vidutinis darbo užmokestis. Pavyzdžiui, jei atostogauti eisite birželio mėnesį, jūsų vidutinis atlyginimas bus skaičiuojamas pagal darbo užmokestį kovą, balandį ir gegužę. Apskaičiuojant vidutinį dieninį darbo užmokestį, skaičiuojamojo laikotarpio darbo užmokestis dalijamas iš faktiškai dirbtų per tą laikotarpį dienų skaičiaus (įskaitant dirbtas poilsio ir švenčių dienas). Vadinasi, jei mėnesyje yra mažiau darbo dienų, jūsų vidutinis atlyginimas, skaičiuojant kiekvieną dieną, bus didesnis. Didesni bus ir atostoginiai.