LMPF | Europos DSS patariamasis komitetas
13971
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13971,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Europos DSS patariamasis komitetas

Europos Darbuotojų saugos ir sveikatos patariamasis komitetas prie Europos Komisijos

Inga Ruginienė

Komiteto narė atstovaujanti darbuotojų grupei

 

Europos darbų saugos ir sveikatos patariamasis komitetas prie Europos Komisijos (ACSH) yra trišalė institucija, įsteigta 2003 m Tarybos sprendimu (2003 / C 218/01) supaprastinti konsultacijas  darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) srityje ir racionalizuoti įsteigtus buvusius Darbuotojų saugos, higienos ir sveikatos apsaugos darbe (įsteigta 1974) ir kasyklose saugos ir sveikatos komisijos saugos ir sveikatos anglių kasybos ir kitų gavybos pramonės (įkurta 1956 metais)komitetus.

 

Komiteto kompetencija yra padėti Europos Komisijai rengiant, įgyvendinant ir vertinant veiklą dėl saugos ir sveikatos darbe  ir visų pirma:

 

– teikti nuomones dėl ES iniciatyvų DSS srityje (pvz. pasiūlymai dėl naujų teisės aktų, ES programų / strategijų, bei kitų ES iniciatyvų, turinčių įtakos sveikatos ir saugos politikoje);
– aktyviai prisidėti nustatant DSS politikos prioritetus ir nustatant atitinkamas programas / strategijas;
– skatinti nuomonių ir patirties tarp valstybių narių ir suinteresuotųjų šalių keitimasis, veikianti kaip sąsaja tarp ES ir nacionaliniu lygmeniu.

 

Komitetą sudaro trys nuolatiniai nariai iš kiekvienos valstybės narės: vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų atstovai. Du pakaitinius narius skiria kiekvienas visateisis narys. Nariai iš vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų renkasi trijų atskirų interesų grupių komitetuose ir bendruose plenariniuose posėdžiuose. Komitetas plenariniuose posėdžiuose posėdžiauja du kartus per metus. Jo veiklą koordinuoja „biuro“, kurį sudaro po du atstovus iš Komisijos ir atstovų spaudai ir koordinatoriai paskirti iš interesų grupių. Komitetui pirmininkauja Europos Komisija.

Iškilo problema ar tiesiog ieškai informacijos? Susisiek su mumis