LMPF | „SODRA“ PAAIŠKINO, KADA STAŽAS PRARANDAMAS IR PENSIJA SUMAŽĖJA
18130
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18130,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

„SODRA“ PAAIŠKINO, KADA STAŽAS PRARANDAMAS IR PENSIJA SUMAŽĖJA

About This Project

…<„Sodra“ aiškino, kad pensijos dydis priklauso nuo asmens įgyto pensijų socialinio draudimo stažo trukmės ir pensijos apskaitos vienetų skaičiaus. Stažo laikotarpiai, buvę iki 1994 metų gruodžio 31 dienos, į stažą įskaitomi kalendorine trukme.

„Už laikotarpį nuo 1995 m. sausio 1 d. iki 2017 m. gruodžio 31 d. stažą sudaro laikas, per kurį žmonės patys moka arba už juos yra mokamos privalomos valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos, taip pat laikas, per kurį šie žmonės gauna socialinio draudimo pašalpas (ligos, motinystės, motinystės (tėvystės)), nedarbo socialinio draudimo išmokas. Į stažą įskaitomi visi kalendoriniai metai, jei per tuos metus asmens uždarbio ir kitų pajamų, nuo kurių buvo mokėtos ar turėjo būti mokėtos įmokos, bei gautų socialinio draudimo pašalpų suma yra ne mažesnė už minimalaus darbo užmokesčio per visus mėnesius sumą.

Priešingu atveju tų metų stažas laikomas proporcingai mažesniu. Nuo 2018 m. sausio 1 d. į stažą įskaitomi visi kalendoriniai metai, jei per kalendorinius metus įmokos priskaičiuojamos nuo sumos ne mažesnės negu tų metų 12 minimalių mėnesinių algų (MMA). Jeigu įmokos priskaičiuotos nuo sumos, mažesnės nei 12 MMA, į stažą įskaitoma proporcingai mažesnė metų dalis.

Per kalendorinius metus negali būti įskaityta daugiau kaip 1 metai stažo“, – teigiama „Sodros“ komentare.>….

Daugiau: http://valstietis.lt/naujienos/verslas/sodra-paaiskino-kada-stazas-prarandamas-ir-pensija-sumazeja/