LMPF | Naujoji Trišalės tarybos pirmininkė – Dalia Jakutavičė
18072
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18072,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Naujoji Trišalės tarybos pirmininkė – Dalia Jakutavičė

About This Project

Socialinis dialogas – terminas, kuris dažnai skamba straipsniuose ar pasisakymuose, tačiau ne visada susimąstome, kad plačiąja prasme šis dialogas yra svarbi sąlyga, leidžianti užtikrinti pusiausvyrą tarp skirtingų visuomenės grupių interesų, ir, kaip visuomeninis reiškinys, yra glaudžiai susijęs su socialiniu teisingumu bei pilietiniu aktyvumu. O tai ypač svarbu pasaulį krečiant įvairioms krizėms.

Viena iš socialinio dialogo priemonių yra Lietuvos Respublikos trišalė taryba – tai socialinių partnerių (darbuotojų, darbdavių ir vyriausybės atstovų) susitarimu iš vienodo skaičiaus lygiateisių narių sudaryta institucija. Taryba Seimui ir Vyriausybei pataria socialinės, ekonominės ir darbo politikos klausimais. Šiai institucijai rotacijos būdu kas pusmetį vadovauja visų trijų partnerių atstovai.

Neseniai Trišalės tarybos pirmininke tapo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos vadovė Dalia Jakutavičė. Jos prašėme pasidalinti mintimis apie prasmingą veiklą atstovaujant darbuotojams.

Dalia, kokia buvo kelio profesinėse sąjungose pradžia?

Į profesinę sąjungą atėjau prieš 20 metų, kai su mano tuometinės darbovietės profesinės sąjungos pirmininku įsikalbėjome apie įmonėje egzistuojančias problemas: jų po ekonominės krizės, praūžusios 1998 metais, tikrai buvo, ir gana rimtų. Po to susitikome dar kartą – jis supažindino su profesinės sąjungos veikla, papasakojo, kas tai yra.

Buvau jauna, deganti entuziazmu ir noru veikti ne tik savo naudai. Tad po truputį įsitraukiau į veiklą, pradėjau suprasti profesinių sąjungų veikimo principus, ir man patiko. Tai patinka iki šiol.

Per tuos dvidešimt metų daug ko išmokau, visada buvau smalsi ir labai norėjau padėti sau ir kitiems, geriau suprasti ir keisti mus supančią tvarką, egzistuojančią darbo pasaulyje. Aš vis dar tikiu, kad suvieniję savo jėgas, žinias ir darbą mes galime stipriai pakeisti aplinką geresne linkme.

Tai labai įtrauki, dinamiška ir sakyčiau daug kūrybiškumo reikalaujanti veikla. Sunku būtų vėl pradėti dirbti tik vykdytoju (paprastu darbuotoju), kai negali nieko pakeisti ar patobulinti savo darbe, tampi tarsi robotu vykdančiu komandas „padaryk tą, nedaryk to“…

Daugiau: https://www.lpsk.lt/2021/04/06/naujoji-trisales-tarybos-pirmininke-dalia-jakutavice/