LMPF | Profsąjungos: sostinės viešojo transporto darbuotojų streikas galės vykti tik kovą
18419
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18419,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Profsąjungos: sostinės viešojo transporto darbuotojų streikas galės vykti tik kovą

About This Project

Vilniaus viešojo transporto (VVT) administracijos ir profesinių sąjungų ginčams įstrigus teismuose, dar rudenį planuotas vairuotojų streikas kelsis į pavasarį.

Kaip teigia didžiausios Vilniaus viešojo transporto profesinės sąjungos vadovas Algirdas Markevičius, Vilniaus apylinkės teismui lapkričio 19-ąją atmetus bendrovės skundą ir konstatavus, kad streikas gali vykti ir pandemijos metu, VVT dar turi galimybę iki gruodžio vidurio jį apskųsti.

Kad šia teise bendrovė pasinaudos, BNS patvirtino jos vadovas Darius Aleknavičius.

Teismas sprendime konstatavo, kad valstybės paskelbta ekstremalioji situacija „negali būti laikoma aplinkybe, draudžiančia streikuoti“, taip pat atmetė VVT pretenzijas, kad streiku keliami politiniai, o ne darbuotojų teises ginantys reikalavimai, t.y. reikalavimas dešimtadaliu didinti atlyginimus, stiprinti profesinės sąjungos įtaką bendrovės valdyme.

Vis dėlto šis teismas paliko galioti laikinąsias apsaugos priemones, numatydamas, kad streikas galės vykti tik galutinai įsiteisėjus sprendimui, t.y. išsprendus ginčą iš esmės.

Savo ruožtu VVT profesinė sąjunga teismui apskundė ir dar vieną susijusį, Darbo ginčų komisijos sprendimą, jog bendrovė net ir streiko metu turi teikti du trečdalius paslaugų – profsąjungos siekė, kad streiko metu būtų vykdoma tik trečdalis įprastinio tvarkaraščio.

Daugiau: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2021/12/05/profsajungos-sostines-viesojo-transporto-darbuotoju-streikas-gales-vykti-tik-kova