LMPF | Įvyko Lietuvos trišalės tarybos posėdis
17523
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17523,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Įvyko Lietuvos trišalės tarybos posėdis

About This Project

Balandžio 15 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje svarstyta galimybė priimti tam tikrą tarybos dokumentą dėl priemonių kovojant su covid-19 pandemijos pasekmėmis ekonomikai. Darbdavių pusė pasiūlė parengti Trišalės tarybos nutarimą, nes norima, kad finansinės pagalbos priemonės verslui būtų didesnės ir jį pasiektų greičiau. Vyriausybė savo ruožtu pasiūlė parengti Trišalėje taryboje atstovaujamų pusių susitarimą. Posėdyje buvo svarstomas vyriausybės koreguotas susitarimo projektas.

Darbdaviai prašo vyriausybės daugiau kompensuoti prarastas pajamas, vardija Vokietijos, Danijos pavyzdžius, tačiau nenori prisiimti įsipareigojimo bent kurį laiką išlaikyti darbo vietas. Taip pat jie nepritaria vyriausybės siūlymui, kad įmonių, gaunančių darbo užmokesčio subsidijas, akcininkai atsisakytų nuo dividendų išmokėjimo 2020 metais ir grąžintų jau išmokėtus dividendus už 2019 m. Minėtos sumos būtų nukreipiamos visų pirma kompensuoti darbuotojų darbo užmokesčio daliai.

LPSK pirmininkė Inga Ruginienė pasigedo dokumente didesnio dėmesio darbuotojams ir garantijų, kad nemažės darbuotojų pajamos bent jau viešajame sektoriuje. Taip pat ji nepritarė, kad būtų kalbama apie susitarimą, nes šis formatas reikalauja daugiau laiko svarstymams, o dabar reikia veikti kuo greičiau. LPSK vadovė pasiūlė parengti Trišalės tarybos rekomendacijas Seimui ir Vyriausybei.

Daugiau: https://www.lpsk.lt/2020/04/16/siandien-numatytas-lietuvos-trisales-tarybos-posedis/