16 Bal Permainos Kazlų Rūdos miško darbuotojų profesinės sąjungos vadovybėje

Balandžio 16 d. popietę įvyko Kazlų Rūdos miško darbuotojų profesinės sąjungos (toliau – PS) ataskaitinė – rinkiminė konferencija.
Jos metu buvo pristatyta ataskaitinio laikotarpio PS veiklos ir finansų ataskaitos, vyko PS pirmininko, komiteto ir finansų kontrolės komisijos rinkimai. Konferencijoje dalyvavo LMPF pirmininkė Diana Raitelaitienė ir pavaduotojas Juozas Ūsas.
Konferencijai pirmininkavo ilgametė šios PS pirmininkė Asta Čepienė. Savo įžanginėje kalboje Asta pabrėžė, kad šias pareigas, nežiūrint tiek profsąjungų, tiek pačios valstybinių miškų įmonės pavadinimų kaitos, vykusių struktūrinių pertvarkų ir pokyčių, Kazlų Rūdos miškininkų profsąjungai ji vadovauja nuo 1991 m. sausio 1 d. Šiais metais gražus šios veiklos jubiliejus – 35 metai. Kalbėjo, kad, pasibaigus eilinei kadencijai, buvo vėl ir vėl kolektyvo išrenkama. Vienais kandidatais tiesiog nepasitikėjo darbuotojai, kiti patys pasitraukdavo iš rinkimų kovos, supratę šios visuomeninės veiklos ypatumus, krūvį, atsakomybę, teisinius vingius ir darbą už ačiū.
Džiaugėsi bendrai su LMPF nuveiktais darbais: 2018 m. per vykdytą urėdijų reformą suderėtomis solidžiomis išmokomis paliekantiems įmonę, 2018 m. priimta ir iki praeitų metų galiojusia urėdijos Kolektyvine sutartimi, kurios bendraautore buvo ir ji, taip pat nuo 2026 m. pradžios įsigaliojusia nauja VMU kolektyvine sutartimi, kurios derybinėje grupėje ji taip pat dirbo. ,,Manau, kad aktyviai įsitraukusi į LMPF Valdybos, Tarybos ir Jungtinės atstovybės veiklą bei bendraudama su regioninio padalinio žmonėmis per savo profsąjunginės veiklos laikotarpį nuveikiau nemažai prasmingų, darbuotojams reikalingų ir naudingų darbų“ – sakė Asta.
Kadangi per einamuosius metus daug vyresnių darbuotojų pakeitė jaunimas, konferencijos dalyviai ypač susidomėję žiūrėjo prezentaciją ir klausėsi pasakojimo apie Kazlų Rūdos miškininkų profsąjunginės veiklos ištakas ir istoriją iki šių dienų. Buvo pademonstruota unikali istorinė medžiaga ir fotografijos iš Kazlų Rūdos kronikos ir metraščių nuo 1920 m. apie Kazlų Rūdos miškininkų profsąjunginį judėjimą, jo raidą iki dabartinių dienų. Prisimintos akimirkos iš labai sudėtingų momentų, profsąjungiečių komandos formavimo renginių, išvykų ir švenčių.
Po pranešimo A. Čepienė įteikė padėkas visiems su ja dirbusiems komiteto nariams. Astai LMPF padėką ir autorinį keramikos darbą už ilgametę veiklą profsąjunginiame darbe įteikė LMPF pirmininkė Diana Raitelaitienė. Konferencijoje buvo daug padėkos žodžių, gėlių žiedų, prasmingų prisiminimų, pozityvios nuotaikos ir entuziazmo ateičiai.
Vykstant PS pirmininko rinkimams, A. Čepienė savo kandidatūrą atsiėmė. Atsisakė būti renkama ir į komitetą. Ji juokavo, kad praėję 35 metai šiose pareigose įrodė jos lojalumą profsąjunginei veiklai, meilę miškininkų bendruomenei ir atsidavimą kolegoms. ,,Mohikanų era kažkada turi baigtis. Atsisakymas dar kartą kandidatuoti – tai ištikimybės ir garbingos pabaigos simbolis. Metas šias pareigas perduoti kitam kolegai‘‘. Atsižvelgiant į 2024 m. LMPF suvažiavime vykusius rinkimus, A. Čepienė toliau lieka Federacijos Valdybos ir Tarybos nare bei tęs įprastą darbą VMU profesinių sąjungų Jungtinėje atstovybėje.
Konferencijoje Kontrolės komisija pristatė finansinę ataskaitą. Išvadoje konstatuota, kad visi finansai panaudoti tikslingai, skaidriai ir pagal paskirtį.
Nauju Kazlų Rūdos miško darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku išrinktas Kazlų Rūdos RP vyriausiasis miškininkas Ramūnas Mažėtis. Jį miškininkų profsąjungų Jungtinė atstovybė yra delegavusi į VMU Valdybą nuo įmonės darbuotojų. Kai tik Valdyba bus suformuota, jis pradės joje dirbti.
Sveikindama Ramūną su naujomis pareigomis Asta džiaugėsi, kad pirmininko pareigas bei profsąjungos narių sukauptus solidžius finansus perduota atsakingam, pareigingam ir kritiškai mąstančiam kolegai. Linkėjo jam sėkmės, ištvermės ir gerų sprendimų, o visiems – nebijoti pokyčių įmonėje, nes daug žmonių baimių ir abejonių kyla iš nežinojimo, informacijos stokos, ir nesusikalbėjimo. Ramybė, tolerancija, šaltas protas, kitos nuomonės išklausymas ir girdėjimas yra visraktis į visų problemų sprendimą.
Į komitetą be pirmininko išrinkta 6 nariai: logistikos specialistas Arvydas Čebanauskas, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė Sigita Akelaitienė, gamtotvarkos specialistas Redas Rutkauskas, miško apsaugos specialistas Renatas Budrys, Kazlų Rūdos girininkijos specialistas Karolis Gurevičius ir gamybos organizavimo vyresnysis specialistas Arnas Rutkauskas.
Finansų kontrolės komisija išrinkta iš 3 narių: pirmininke Lolita Aleknavičienė, nariais – Reda Rutkauskienė ir Indra Mostauskienė.
Konferencijos dalyviai pasinaudojo naujoje įmonės Kolektyvinėje sutartyje įteisinta nuostata, kuri suteikia galimybę pravesti iki 4 val. darbuotojų susirinkimą darbo metu, už tą laiką mokant dalyviams vidutinį darbo užmokestį. PS nariai turėjo prasmingą ir gražią popietę, išgirdo daug naudingos informacijos ir priėmė labai svarbius sprendimus.
LMPF informacija