LMPF | Susitikimas su Aplinkos viceministru
19375
post-template-default,single,single-post,postid-19375,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Susitikimas su Aplinkos viceministru

Susitikimas su Aplinkos viceministru

 

Kovo 4 d. LMPF atstovai susitiko su aplinkos viceministru Ramūnu Krugeliu. Viceministrui buvo trumpai pristatyta ką Federacija atstovauja bei jos veiklos principai, taip pat buvo priminta, kad laukia dar su buvusia AM vadovybe pradėto šakinės kolektyvinės sutarties papildymo proceso užbaigimas.

Informavus, kad VMU komisijos darbo užmokesčio sistemos tobulinimui veikla nutrūko laukiant struktūrinių permainų, viceministras teigė, kad, jo žiniomis, artimiausiu metu jokių struktūrinių pertvarkymų neturėtų įvykti, tame tarpe nebus didinamas ir girininkijų skaičiaus. Pokyčiai daugiau būtų siejami su Miškų įstatymo pakeitimais, kurie sudarytų prielaidas VMU pajamas generuoti ne tik iš tradicinės veiklos, bet ir iš papildomų veiklų, prioritetą teikiant ekologinėms ir socialinėms funkcijoms atlikti. Atitinkamai keisis ir VMU veiklos vertinimo kriterijai. Pramonei kirtimo apimčių sumažėjimą turėtų kompensuoti žaliavinės medienos iš šalies išvežimo ribojimai. Tai neturėtų atsiliepti ir darbo vietoms, nes naujoms funkcijoms atlikti, pagal viceministrą, darbuotojų reikės dar daugiau. LMPF atstovai išreiškė abejones, iš kur teks imti naujų darbuotojų, kai jau dabar dėl darbo krūviams neadekvačių atlyginimų regioniniuose padaliniuose jų trūksta, o į girininkijas specialistais ruošiamasi įdarbinti per Užimtumo tarnybą kursuose perkvalifikuotus bedarbius. R. Krugelio nuomone, darbuotojų trūkumas dėl nekonkurencingo atlyginimo negali būti problema pelningai dirbančioje įmonėje ir kurios kasmetis indėlis į valstybės biudžetą viršija šimtą milijonų eurų.

Bus peržiūrima miškininkystę reglamentuojantys teisės aktai, tame tarpe ir biurokratijos mažinimo kryptimi. Taip pat trumpai buvo aptarta kokiuose teisės aktuose galima būtų įteisinti Nacionalinio susitarimo dėl miškų nuostatas socialiniais klausimais, pvz. Laimo ligos pripažinimą miško sektoriaus darbuotojams profesine liga ir kt., bei būtinumas atnaujinti Miško darbų saugos taisyklės DT 1 – 96, kurios yra gerokai atsilikę nuo gyvenimo.

LMPF