LMPF | Emilija Švobaitė. Darbuotojų teisės ir kylantys iššūkiai
19086
post-template-default,single,single-post,postid-19086,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Emilija Švobaitė. Darbuotojų teisės ir kylantys iššūkiai

Emilija Švobaitė. Darbuotojų teisės ir kylantys iššūkiai

Kiekvienais metais gegužės 1-ąją minima Tarptautinė darbo diena. Demokratija yra neatsiejama nuo profesinių sąjungų indėlio į darbo kultūrą. Sėkmingi darbo judėjimai siekė, kad būtų uždraustas vaikų darbas, įtvirtintas poilsis – atostogos ir savaitgaliai, teisingas atlygis, sveikos ir saugios darbo sąlygos ir efektyvi darbuotojų socialinė apsauga.

Neretai akcentuojama, kad kovodamos už orų samdomą darbą, profesinės sąjungos darbą galutinai atskyrė nuo vergovės ir išnaudojimu grįstų darbo santykių, o tai lėmė viduriniosios klasės atsiradimą bei suklestėjimą.

Deja, nei mūsų laisvė, nei su ja iškovotos teisės nėra savaime duotybės. Kaip ir kitos fundamentalios žmogaus teisės, taip ir darbuotojų teisės reikalauja nuolatinės pilietinės visuomenės sargybos – aktyvaus darbuotojų organizacijų veikimo.

Daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/pozicija/679/2266926/emilija-svobaite-darbuotoju-teises-ir-kylantys-issukiai