LMPF | Lentpjūvėms gelbėjimosi ratą meta sodiečiai
18976
post-template-default,single,single-post,postid-18976,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Lentpjūvėms gelbėjimosi ratą meta sodiečiai

Lentpjūvėms gelbėjimosi ratą meta sodiečiai

Šiandieną statybinės medienos rinkoje – krizės nuojautos. Lentpjūvių šeimininkai sako, kad medienos kainos krito, paklausa sumažėjo. Padėtį bent iš dalies gelbsti sodybų šeimininkai, naujakuriai, kurie statybų ar namų renovacijos projektų nestabdo ir planuoja naujus. Tiesa, medieną perkantys sodiečiai atviri: medienos kainos didelės, todėl jiems tenka veržtis diržus ir rinktis medžiagas iš tų lentpjūvių, kurios siūlo draugiškesnę kainą.

“….<Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Medienos prekybos ir logistikos skyriaus specialistas Vaidotas Misiūnas, žvelgdamas į bendras medienos rinkos tendencijas, sako, kad kainos mažėja nuo šių metų pradžios. Jis sutinka, kad praėjusiais metais tuo pačiu metu statybinės medienos kaina pasiekė rekordines aukštumas. Sėkmingi metai buvo ir pačiai VMU. Ji skelbia, kad 2022 metais valstybei uždirbo 161,2 mln. Eur koreguoto grynojo pelno (2021 metais – 75,9 mln. Eur).

Apskaičiuojant koreguotą pelną, įvertinamos sąnaudos, kurių nepatiria privataus sektoriaus verslai: netipiniai mokesčiai, mokami nuo žaliavinės medienos pajamų ir patikėjimo teise valdomo valstybės turto, bei specialiųjų įpareigojimų sąnaudos, kurias įmonė patiria atlikdama valstybės jai pavestą socialinę ir ekologinę veiklą.

„Įmonė 2022 metais uždirbo apie 55 proc. daugiau pajamų, nei 2021 metais. Prie to prisidėjo palanki padėtis Lietuvos ir tarptautinėje medienos rinkose, kai išaugo medienos paklausa, tačiau įmonė taip pat optimizuoja gamybos procesus, diegia naujas technologijas – tai leidžia didinti įmonės pajamas ir pelną“, – sako VMU vadovas Valdas Kaubrė. Tai aukščiausios įmonės pajamos ir pelnas, vertinant nuo įmonės įkūrimo per visą valstybinių miškų sektoriaus gyvavimą.

VMU prekiauja žaliavine, malkine mediena, tačiau retkarčiais pasitaiko ir statybinės medienos užsakymų. VMU atstovas pripažino, kad gyventojams pirkti tokią medieną būtų pigiau iš privačių lentpjūvių. V.Misiūnas pridūrė, kad medienos kainos šį pusmetį sumažėjo, tačiau tuo pat metu krito užsakymų skaičius. Net ir mažesnėmis kainomis medienos nebeįperka nei įmonės, nei pavieniai gyventojai.>…”

Daugiau: https://www.valstietis.lt/sodyba/lentpjuvems-gelbejimosi-rata-meta-sodieciai/128502