LMPF | Retas 24,5 mln. Eur sandoris Akmenėje: VMG nusipirko specialiai jai statytą gamyklą
18746
post-template-default,single,single-post,postid-18746,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Retas 24,5 mln. Eur sandoris Akmenėje: VMG nusipirko specialiai jai statytą gamyklą

Retas 24,5 mln. Eur sandoris Akmenėje: VMG nusipirko specialiai jai statytą gamyklą

Tarptautinė investicinė Vakarų medienos grupė, Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) suplanavusi pirmu etapu už 100 mln. Eur išplėtoti organinių statybos konstrukcijų gamybą, įsibėgėja. Veikla jau pradėta, o plėtrai grupė įsigijo specialiai jai pastatytą fabriką. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertas sandorį vadina retai pasitaikančiu ir progresyviu.

<…..>Naujoji VMG grupės gamykla veiklą turėtų pradėti iki metų pabaigos. Akmenės LEZ, čia jau veikiančioje grupės medienos drožlių plokščių gamykloje, 2022 m. pradėtos gaminti grindinės plokštės.

„Jau pradėjome pirmųjų tvariai statybai skirtų gaminių gamybą. Kitais metais produkcijos asortimentas plėsis – pradėsime masinę laminuotų perdangos plokščių ir jungčių detalių gamybą naujajame fabrike“, – VŽ sako Egidijus Mockus, VMG grupės generalinis direktorius. Iš viso į jau statomą organinių statybos konstrukcijų gamyklą pirmuoju etapu planuojama investuoti apie 100 mln. Eur ir sukurti per 200 darbo vietų.

VMG grupė yra šio projekto operatorius, o nuosekliai vystant pajėgumą, diegiant automatizuotas gamybos linijas, iki 2025 m. Naujojoje Akmenėje turėtų būti gaminamas visas daugiaaukštei tvariai statybai ir renovacijai reikalingų gaminių asortimentas. Produkcija bus orientuota į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalis, kur šiuo metu apie 30–40% gyvenamųjų namų statomi iš tvarių organinių medžiagų“, – kalba E. Mockus.

Planuojamo gamybos pajėgumo jis kol kas nedetalizuoja.

Pati VMG grupė skelbia, jog jai priklausanti įmonė „VMG Lignum Construction“ vysto tvarios ir aplinkai draugiškos statybos bei renovacijos gaminius. Ji jau gamina statybinę konstrukcinę plokštę, skirtą grindims – „VMG Lignum Board  Floor“ ir 2023 m. antrąjį-trečiąją ketvirtį planuoja pradėti sluoksninės lukšto medienos (LVL) bei dvitėjinės sijos (I–joist) gamybą.

VŽ rašė, jog, įgyvendinusi investicinius projektus, medienos plokščių ir baldų gamintoja VMG grupė iki 2025 m. Akmenės LEZ bus sukūrusi daugiau nei 1.000 darbo vietų.

Daugiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2022/09/29/retas-245-mln-eur-sandoris-akmeneje-vmg-nusipirko-specialiai-jai-statyta-gamykla