LMPF | „Grigeo Klaipėda“ sustabdė gamybą
18716
post-template-default,single,single-post,postid-18716,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

„Grigeo Klaipėda“ sustabdė gamybą

„Grigeo Klaipėda“ sustabdė gamybą

AB „Grigeo Klaipėda“ dėl didelių energetinių išteklių kainų laikinai stabdo veiklą.

Papildyta Gintauto Pangonio, „Grigeo“ grupės prezidento, komentaru

ai VŽ patvirtino Gintautas Pangonis, „Grigeo“ grupės prezidentas. Pasak jo, veikla nutraukta jau nuo savaitės pradžios, nes gaminant popierių elektros sąnaudos pakilo nuo 10% iki 25% produkto savikainos. Pirmas apie tai pranešė „15min“.

G. Pangonis VŽ teigė, kad su šia problema susiduria dauguma Europos popieriaus gamintojų. Pasak jo, įmonė yra suskaičiavusi, kokia elektros kaina turėtų būti, kad gaminti toliau apsimokėtų, bet tikslios sumos įvardyti atsisakė.

„Manau, kad po 2 savaičių gamybą galėsime atnaujinti. Žmonės nebus atleidžiami ar leidžiami į prastovas, kol kas jie dirbs ir tvarkys gamybos įrenginius, kai kurie išeis atostogų“, – aiškino jis.

AB „Grigeo“, kurios akcijos kotiruojamos „Nasdaq Vilnius“, per biržą šios informacijos nepranešė.

Gamyba nebus atnaujinama ir kitą savaitę, vėliau sprendimai bus priimami įvertinus elektros kainas.

„Tolesnis elektros kainos kilimas nuteikia ne taip optimistiškai. Mūsų išlaidos elektros energijai sudaro 10–12%, tai yra tikrai daug“, – kiek anksčiau VŽ sakė G. Pangonis.

VŽ rašė, kad viena didžiausių popieriaus ir medienos pramonės įmonių grupių Baltijos šalyse „Grigeo“ šių metų pirmąjį pusmetį pardavimo pajamas augino 38,1%, tačiau pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) kristelėjo 1%.

Pagrindinės įmonės AB „Grigeo“ pelnas iki mokesčių lyginamuoju laikotarpiu didėjo 228%, iki 14,5 mln. Eur. G. Pangonis tokį pokytį tuomet VŽ aiškino dividendais, kurie buvo išmokėti iš kitų grupės įmonių, tarp jų ir iš „Grigeo Klaipėdos“.

Daugiau: https://www.vz.lt/pramone/2022/09/09/grigeo-klaipeda-sustabde-gamyba