LMPF | Nuo birželio padidės įvairios socialinės išmokos, tarp jų ir vaiko pinigai
18634
post-template-default,single,single-post,postid-18634,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Nuo birželio padidės įvairios socialinės išmokos, tarp jų ir vaiko pinigai

Nuo birželio padidės įvairios socialinės išmokos, tarp jų ir vaiko pinigai

Siekiant amortizuoti infliacijos pasekmes, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį Vyriausybė pirmadienį patvirtino naujus socialinės paramos išmokų dydžius. Išmokos didinamos nuo birželio. Tarp didinamų išmokų yra ir vaiko pinigai, kuriuos gauna šimtai tūkstančių tėvų.

Papildomoms išmokoms Vyriausybė numatė skirti 93,3 mln. Eur.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, pakeitimai buvo suderinti dar iki teikiant patikslintą biudžeto projektą, todėl Seimui jį galutinai patvirtinus Vyriausybė turi pritarti naujiems išmokų dydžiams.

„Šitą klausimą jau esame aptarę, tie dydžiai buvo suplanuoti dar Seimui teiktame biudžete, o kadangi Seimas jį jau yra priėmęs, tai reikėtų galutinai juos patvirtinti, kad institucijos galėtų padaryti perskaičiavimus ir jie įsigaliotų nuo birželio 1 d.“, – Vyriausybės posėdyje sakė premjerė.

Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, padidintos išmokos leis socialiai pažeidžiamiausiems žmonėms lengviau išgyventi augant infliacijai.

„Šie dydžiai buvo sparčiau indeksuoti ir nuo sausio 1-osios atskiru Vyriausybės nutarimu. Siekdami toliau amortizuoti infliacijos pasekmes ir apsaugoti pažeidžiamiausias asmenų grupes, nuo birželio 1 d. patvirtinsime keturių išmokų didėjimą“, – posėdyje teigė M. Navickienė.

Bazinė socialinė išmoka (BSI) didinama 4 Eur, iki 46 Eur, šalpos pensijų bazė (ŠPB) – 23 Eur, iki 173 Eur, tikslinių kompensacijų bazė (TKB) – 12 Eur, iki 138 Eur, o valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis – 18 Eur, iki 147 Eur.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia, kad padidėjus šalpos pensijų bazei, šalpos išmokos, priklausomai nuo jų rūšies ir gavėjų kategorijos, padidės 11,5–51,75 Eur. Mažiausiai didės šalpos našlaičių pensija, labiausiai – šalpos neįgalumo pensija asmenims, netekusiems 100% darbingumo iki 24 m. amžiaus.

SADM nurodo, kad padidinus bazinę socialinę išmoką, padidės nuo jos priklausančių išmokų dydžiai: pvz., vaiko pinigai didės iki 80,5 Eur (šiuo metu jie siekia 73,5 Eur), o išmoka vaikui daugiavaikėms ir nepasiturinčioms ar neįgalų vaiką auginančioms šeimoms – iki 127,88 Eur.

Padidėjus tikslinių kompensacijų bazei, priklausomai nuo specialiųjų nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikių, šios kompensacijos didės 7,2– 31,2 Eur.

Padidinus valstybės remiamas pajamas, vidutinis socialinės pašalpos dydis augs 109–125 Eur.

Pokyčiams reikės 93,3 mln. Eur iš valstybės biudžeto: BSI didinti – apie 39 mln. Eur, ŠPB – 13,8 mln. Eur, TKB – 10,2 mln. Eur, VRP – 30,3 mln. Eur, iš jų 26 mln. Eur bus paskirstyta savivaldybėms kaip dotacija.

Su BSI susijusias išmokas ir paramą gauna apie 600.000, šalpos išmokas – apie 60.000 asmenų. Tikslines kompensacijas – apie 92.000 žmonių, kuriems nustatyti specialieji poreikiai.

SADM teigimu, senatvės pensijos didės 5% (tam skirta 67,7 mln. Eur): vidutiniškai 25 Eur, iki 510 Eur būtinąjį stažą turintiems senjorams, vidutinė pensija – apie 22 eurais iki 482 Eur.

Vidutinės netekto darbingumo pensijos, priklausomai nuo jo lygio, didės nuo 10 iki 21 Eur. Bazinė pensija sieks 225,8 Eur, o pensijų apskaitos vieneto vertė – 4,94 Eur.

https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2022/05/23/nuo-birzelio-padides-ivairios-socialines-ismokos-tarp-ju-ir-vaiko-pinigai