LMPF | Naujienos iš kolegų latvių
18471
post-template-default,single,single-post,postid-18471,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Naujienos iš kolegų latvių

Naujienos iš kolegų latvių

Latvijos laisvųjų profesinių sąjungų konfederacija (LBAS) ir Latvijos miškų sektoriaus profesinė sąjunga (LMNA) išsiuntė laišką Žemės ūkio ministerijai, ragindamos stabdyti skubotas struktūrines reformas, kurias inicijavo Valstybinės miškų tarnybos (VMT) vadovybė be socialinio dialogo su VMT darbuotojais. LBAS ir LMNA šiomis dienomis siūlė raštu Žemės ūkio ministrui ir VMT susitikti su profesinių sąjungų atstovais, tačiau atsakymo negauta.

Profesinės sąjungos atkreipia dėmesį, kad socialinio dialogo tikslas – VMT darbuotojų, profesinės sąjungos pusės nuomonę priartinti prie ŽŪM ir VMT pozicijos, laikantis socialinio dialogo normų ir gerosios praktikos. LBAS, siekdamas abiem pusėms priimtino rezultato, pasiruošęs sušaukti Nacionalinės trišalės bendradarbiavimo tarybos (NTSP) posėdį.

LBAS taip pat gautas VMT darbuotojų parengtas ir 389 VMT darbuotojų pasirašytas atviras raštas „Dėl neapgalvotų, ekonomiškai nepagrįstų Valstybinės miškų tarnybos struktūrinių reformų ir planuojamo miškų monitoringo sistemos naikinimo“, kurį planuoja VMT generalinė direktorė Aina Stašāne. Valstybinė miškų tarnyba.

Darbuotojai nerimauja dėl 2022 metais planuojamos struktūrinės reformos, kurias planuojama įgyvendinti jau nuo balandžio 1 dienos. Iš VMT profesinės sąjungos narių gauta informacija, kad naujoje struktūroje kuriamas administracinis aparatas, kuriame planuojama didinti vadovaujančių ir vidurinės grandies vadovų skaičių bei atitinkamai mažinti miške dirbančių pareigūnų skaičių. Darbo užmokesčio politika taip pat neaiški, nes miškininkų atlyginimas nėra konkurencingas net ir po 2021 metų lapkritį padidinto atlyginimo.

Po atviro VMT darbuotojų laiško VMT generalinė direktorė sušaukė spaudos konferenciją, kurioje pristatė savo poziciją dėl VMT struktūrinės reformos. Išklausius pristatymą ir taip pat A. Stašānės atsakymus į žiniasklaidos atstovų klausimus, paaiškėjo, kad konkretaus ekonominio pagrindimo planuojamoms reformoms nėra, nėra detalių funkcijų kiekvienam naujam struktūriniam padaliniui.

Profesinei sąjungai svarbu, kad įgyvendinant reformas būtų atsižvelgta į darbuotojų interesus. Deja, šiuo metu nėra normalaus socialinio dialogo tarp VMT vadovybės ir profesinės sąjungos įgyvendinant reformas. VMT vadovybė iki šiol nepaisė LMNA raginimo laikytis Kolektyvinėje sutartyje numatytų abipusių įsipareigojimų, siekiant bendrai sutartų tikslų.

Profesinės sąjungos tikisi atsakymo iš žemės ūkio ministro ir VMT vadovybės į raštą dėl susitikimo ir socialinio dialogo pradžios, kaip būtų demokratinėje valstybėje, o prireikus LBAS ir LMNA sušauks NTSP posėdį šia problema.

Daugiau: rodbiedribas.lv/news/arodbiedribas-aicina-zemkopibas-ministriju-un-vmd-vadibu-uz-konstruktivu-dialogu-un-apturet-sasteigtas-reformas/?fbclid=IwAR0Gx_lTwmS1e05lwVq4OdskOPv_jP4loXqLsTLExaesVgZizp5ympp3WYU