LMPF | „Žinok teises“ – VDI programėlė apie darbo santykius ir pažeidimus
18426
post-template-default,single,single-post,postid-18426,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

„Žinok teises“ – VDI programėlė apie darbo santykius ir pažeidimus

„Žinok teises“ – VDI programėlė apie darbo santykius ir pažeidimus

alstybinė darbo inspekcija (VDI) sukūrė mobiliąją programėlę „Žinok teises“, kurios pagalba kiekvienas gali greitai ir paprastai rasti atsakymus į rūpimus klausimus apie darbų saugą ir darbo santykius, o fiksavus pažeidimą itin paprastai ir anonimiškai apie jį pranešti.

„Visuomenės apklausos rodo, jog kasmet kas penktam gyventojui vienu ar kitu būdu tenka susidurti su Darbo inspekcija. Didžioji dalis kreipiasi dėl konsultacijų, sprendžiant ginčus su darbdaviu, konsultuojasi kilus neaiškumams ar praneša apie pažeidimus. Nuo šiol, šalia tradicinio telefono bei elektroninio pašto, darbuotojai ir darbdaviai atsakymus į aktualiausius klausimus galės rasti ir mobiliųjų įrenginių aplikacijoje „Žinok teises“, – sako VDI komunikacijos specialistė Jolanta Bielskienė.

Ergonomiškos struktūros programėlėje vartotojas ras svarbiausią informaciją apie darbo sutartis, darbo teises, kolektyvines sutartis, atsakymą ką veikia Valstybinė darbo inspekcija ir kaip ji gali padėti darbdaviui ir darbuotojui, kas yra Trišalė taryba bei daug patarimų darbų saugos ir sveikatos srityje.

Siekiant patogumo ir aiškumo svarbiausi darbo saugos ir darbo teisės reglamentai suskirstyti į atskiras kategorijas, leidžiančias lengviau surasti tai, kas aktualu konkrečiam žmogui: biuras, statyba, transportas ir pramonė.

„Žinok teises“ galima ne tik surasti atsakymus į rūpimus klausimus, bet ir interaktyviai konsultuotis, užduoti klausimus, jei atsakymo neradote pateiktoje medžiagoje ar „Dažnai užduodamų klausimų“ skyriuje.

Taip pat programėlės pagalba galima registruojantis arba anonimiškai pateikti pranešimą apie pažeidimus. „Pranešimų apie pažeidimus forma itin paprasta, galima tiesiog atsidaryti žemėlapį, pažymėti pažeidimo vietą ir keliais žodžiais informuoti apie pažeidimo pobūdį. Vieno mygtuko spustelėjimu informacija pasieks VDI reikiamą specialistą“, – sako J. Bielskienė.

Programėlė pravers ir tiems, kurie abejoja savo žiniomis – čia rasite testus, kurių pagalba galite pasitikrinti savo žinias darbų saugos ir darbo teisės klausimais.

Tikimasi, jog programėlė „Žinok teises“ bus naudinga tiek darbuotojams, tiek socialiai atsakingu siekiančiam būti verslui.

„Žinok teises“ sukurta VDI dalyvaujant LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdytame projekte „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“. Programėlė pritaikyta naudotis Android (https://bit.ly/3EBNTRS) ir iOS (nuoroda) įrenginiais.

 

 Šaltinis: vdi.lt