LMPF | Profsąjungos apgailestauja dėl atmesto veto, verslas vadina politikavimu
18385
post-template-default,single,single-post,postid-18385,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Profsąjungos apgailestauja dėl atmesto veto, verslas vadina politikavimu

Profsąjungos apgailestauja dėl atmesto veto, verslas vadina politikavimu

Seimui atmetus šalies prezidento veto dėl mokamų testų nevakcinuotiems arba koronavirusu nepersirgusiems darbuotojams, profesinės sąjungos apgailestauja dėl tokio sprendimo ir sako, kad dalį darbuotojų tai paskatins išeiti iš darbo arba dirbti nelegaliai. Tuo metu verslo atstovai tai vadina politikavimu.

Darbdaviai taip pat teigia, jog yra suinteresuoti išsaugoti darbuotojus, todėl turintieji galimybių testus apmokės.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Dalia Jakutavičė sako, kad Seimo sprendimas nepaskatins vakcinacijos, tačiau gali nustumti dalį darbuotojų „į šešėlį“.

„Tie, kurie jau yra apsisprendę nesiskiepyti, greičiausiai jų sprendimo tai nepakeis. Mes savo  atstovaujamose pramonės įmonėse apklausą pasidarėme, tai pasiskiepijimas yra 90% ir daugiau. Manau, kad jau liko tik tie patys tvirčiausi neapsisprendėliai“, – BNS sakė D. Jakutavičė.

„Žmonės arba iš darbo išeis, arba prastovose kurį laiką bus. Gal vieną kitą ir paskatins, bet teigiamo didelio efekto nemanau, kad turės. (…) Dalis darbuotojų į pogrindį pasitrauks ir juos po to bus sudėtinga sugrąžinti į darbo rinką“, – kalbėjo ji.

Daugiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2021/11/11/profsajungos-apgailestauja-del-atmesto-veto-verslas-vadina-politikavimu