LMPF | SADM siūlo keisti Darbo kodeksą, siekiant užkirsti kelią mobingui darbe
18360
post-template-default,single,single-post,postid-18360,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

SADM siūlo keisti Darbo kodeksą, siekiant užkirsti kelią mobingui darbe

SADM siūlo keisti Darbo kodeksą, siekiant užkirsti kelią mobingui darbe

Siekiant užkirsti kelią mobingui darbe, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo papildyti Darbo kodeksą nuostatomis, apibrėžiančiomis smurtą ir priekabiavimą darbe, taip pat numatyti prevencines priemones, kurių turėtų imtis darbdaviai.

Kaip nurodoma antradienį išplatintame ministerijos pranešime, smurtas ir priekabiavimas prieš kolegas turėtų būti numatytas kaip vienas iš atleidimo pagrindų dėl darbuotojo kaltės.

Šį ir kitus siūlymus parengė ministerijos sudaryta darbo grupė, juos planuojama pristatyti Trišalėje taryboje.

„Tikimasi, kad darbo grupės siūlomi Darbo kodekso pakeitimai užkardys mobingą darbo vietose ir stiprins prevenciją“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.

SADM teigimu, smurtas ir priekabiavimas darbe apimtų ir psichologinį smurtą ar smurtą ir priekabiavimą dėl lyties. Tai galiotų darbo vietoms viešose ir privačiose erdvėse, su darbu susijusioms išvykoms, mokymams, renginiams ar socialinei veiklai bei bendravimui naudojantis informacinėmis ir ryšių technologijomis.

Ministerija taip pat siūlo daugiau atsakomybės numatyti Valstybinei darbo inspekcijai (VDI).

Ši, bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos (SAM) bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis, turėtų parengti gaires, kuriose, siekiant įgyvendinti Darbo kodekso reikalavimus, būtų apibrėžtos smurto ir priekabiavimo formos, prevencijos priemonių turinys ir taikymo galimybės, pavyzdinė darbo vietos politika dėl smurto ir priekabiavimo, kurios turėtų laikytis darbdavys.

„VDI yra įpareigota nuolat stebėti mobingo bei psichologinio smurto pasireiškimo darbo vietose padėtį šalyje, ne rečiau nei vieną kartą per metus teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai stebėsenos ir priežiūros rezultatų apibendrinimą“, – nurodoma pranešime.

Darbo grupę sudarė SADM, SAM, VDI, Higienos instituto, Vilniaus universiteto, medicinos įstaigų darbuotojų, profesinės sąjungos „Solidarumas“, nevyriausybinės organizacijos „Psichikos sveikatos perspektyvos“, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovai.

Daugiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2021/10/26/sadm-siulo-keisti-darbo-kodeksa-siekiant-uzkirsti-kelia-mobingui-darbe