LMPF | Vyriausybė ir profsąjungos pasirašo nacionalinę kolektyvinę sutartį
18357
post-template-default,single,single-post,postid-18357,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Vyriausybė ir profsąjungos pasirašo nacionalinę kolektyvinę sutartį

Vyriausybė ir profsąjungos pasirašo nacionalinę kolektyvinę sutartį

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ir keturios nacionalinės profesinių sąjungų organizacijos penktadienį pasirašo 2022 metų nacionalinę kolektyvinę sutartį

Sutartyje bus įsipareigota, jog 2022-aisiais pareiginės algos bazinis dydis sieks 181 Eur (šiuo metu 177 Eur), o sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams (apie 37.600 žmonių) būtų taikomos papildomos garantijos: dvi papildomos apmokamos atostogų dienos saviugdai, iki 10 darbo dienų mokymosi atostogos, mokant vidutinį darbo užmokestį, arba iki 20 darbo dienų ir 50% algos.

Vietoj mokymosi atostogų profesinės sąjungos narys galės pasirinkti iki 5 darbo dienų sveikatai gerinti, mokant vidutinį darbo užmokestį.

Vyriausybė planuoja įsipareigoti, jog kartu su 2022 metų biudžetu teiks įstatymų pataisas, susijusias su minimalių koeficientų padidinimu.

Savo ruožtu profesinės sąjungos įsipareigos darbo užmokesčio problemas pirmiausia spręsti derybomis su Vyriausybe, bendradarbiauti su darbo tarybomis ir darbdaviu.

Taip pat jos turėtų įgyvendinti bent vieną informacinę kampaniją apie darbuotojų teises, pavyzdžiui, dėl teisės baigti darbą, psichologinio smurto darbe, darbo ir šeimos įsipareigojimų derinimo, lyčių lygybės, informuoti Valstybinę darbo inspekciją apie pažeidimus, prisidėti prie COVID-19 pandemijos suvaldymo, konsultuoti savo narius apie apsaugos priemones.

2022 metų nacionalinę kolektyvinę sutartį pasirašys socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ ir Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga.

Daugiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2021/10/22/vyriausybe-ir-profsajungos-pasiraso-nacionaline-kolektyvine-sutarti