LMPF | Nefinansinė darbuotojų motyvacija – ne tik įmanoma, bet ir būtina
18247
post-template-default,single,single-post,postid-18247,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Nefinansinė darbuotojų motyvacija – ne tik įmanoma, bet ir būtina

Nefinansinė darbuotojų motyvacija – ne tik įmanoma, bet ir būtina

<…..>

Komandinei dvasiai itin svarbus tarpusavio palaikymas. Ne tik tada, kai siekiama bendrų pardavimo tikslų, bet ir tada, kai kažkuriam iš komandos nesiseka, užklumpa bėdos ar žmogus tiesiog perdega. Pandemijos laikotarpiu dar svarbesniu nei įprastai tapo gebėjimas atpažinti psichologinės būklės svyravimus, suvokti, kad lygiai taip pat kaip fizinės ligos, pavyzdžiui, peršalimas, darbuotojus gali varginti ir psichikos sunkumai, pavyzdžiui, nerimas.

„Psichikos problemas būtina atpažinti ir padėti, pavyzdžiui, duoti laisvadienių, laikinai sumažinti darbo krūvį ar darbo laiką, pasiteirauti, kokia pagalba žmogui reikalinga. Jei į bėdą papuolęs darbuotojas vadovo ar visos komandos bus atstumtas, vėliau jo motyvacija dirbti tik mažės. Ir priešingai, jei žmogus sulauks palaikymo ir pagalbos tada, kai to reikia labiausiai, jo lojalumas komandai ir organizacijai gali net ir labai sustiprėti“, – sako A. Grigaliūnaitė-Staselienė.

Darbuotojų apklausos rodo, kad dažniausiai organizacijas jie visgi pasirenka ne dėl atlyginimo, o dėl vadovo, dėl atliekamo darbo prasmės, dėl ugdymosi galimybių ir pan. Finansinis atlygis tikrai yra labai svarbus, bet jis turi būti tik viso darbuotojui siūlomo paketo dalis.

Daugiau: https://www.vz.lt/verslo-sprendimai/2021/07/21/nefinansine-darbuotoju-motyvacija–ne-tik-imanoma-bet-ir-butina