LMPF | Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: parlamentarė kreipėsi į Valstybinių miškų urėdijos vadovą dėl galimos korupcijos parduodant valstybinę medieną
18204
post-template-default,single,single-post,postid-18204,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: parlamentarė kreipėsi į Valstybinių miškų urėdijos vadovą dėl galimos korupcijos parduodant valstybinę medieną

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: parlamentarė kreipėsi į Valstybinių miškų urėdijos vadovą dėl galimos korupcijos parduodant valstybinę medieną

2021 m. liepos 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė penktadienį kreipėsi į Valstybinių miškų urėdijos (VMU) direktorių Valdą Kaubrę, prašydama atsakyti į klausimus dėl žurnalistiniame tyrime paviešintos informacijos apie galimą korupciją ir neskaidrius susitarimus parduodant valstybinę medieną.

LRT.lt liepos 1 d. publikuotame tyrime „Po tyrimo. Miškų valdovai: valstybinę medieną dengia šešėliai“ pateikiama žurnalistų surinkta informacija, kad didelė dalis valstybiniuose miškuose paruošiamos medienos yra neapskaitoma, o nepriklausomi medienos matuotojai, su kuriais sutartis yra sudariusi VMU, yra priklausomi nuo didžiųjų šalies medienos žaliavos pirkėjų ir galimai mažina medienos kainas.

„Pateiktą informaciją vertinu kaip sistemines problemas, kurios ilgą laiką nebuvo sprendžiamos. Valstybinės medienos ruošimo ir pardavimo sektorius jau seniai buvo įvardytas kaip sektorius, kuriame galima didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė. Tačiau, kiek man yra žinoma, VMU iki šiol nėra priėmusi esminių sprendimų, kurie užtikrintų sektoriaus skaidrumą, sąžiningą konkurenciją ir efektyvią medienos apskaitą. Matant miško rangovų pateiktą informaciją apie galimybes piktnaudžiauti vertinant medienos kiekius ir kokybę, kyla daug klausimų ne tik dėl skaidrumo, bet ir negaunamų pajamų į biudžetą“, – teigia A. Gedvilienė.

Parlamentarė kreipėsi į VMU vadovą V. Kaubrę prašydama atsakyti, kokių veiksmų buvo imtasi, siekiant išspręsti tyrime iškeltas ilgalaikes problemas. Taip pat yra prašoma atsakyti, kaip yra vykdoma valstybinės medienos pjovimo ir pardavimo kontrolė, kiek per pastaruosius dvejus metus buvo nustatyta pažeidimų dėl neteisingos medienos apskaitos ir kokybės vertinimo, kokių veiksmų buvo imtasi dėl nustatytų pažeidimų.

Taip pat yra klausiama, kiek valstybė praranda pajamų dėl nustatytų medienos pjovimo paklaidų, nes, kaip matoma tyrimo metu surinktoje medžiagoje, paklaidos yra didelės, toleruojamos ir galimai sukuria plačią erdvę korupcijai.

A. Gedvilienė rašte išsamiai klausia apie VMU naudojamą medienos pjovimo techniką bei metodus, kuriais yra renkami duomenys išpjautos medienos apskaitai. Taip pat užduodami klausimai dėl nepriklausomų medienos matavimo vertintojų, siekiant išsiaiškinti, ar VMU visada sutinka su vertinimais dėl VMU tiekiamos medienos kokybės ir kiekių.

„Tikiuosi, kad VMU išsamiai atsakys į pateiktus klausimus ir pateiks informaciją apie sprendimus, kurie leis greitai ir efektyviai pakeisti šiandieninę situaciją“, – sakė A. Gedvilienė.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė neslepia, kad, įvertinus gautus VMU atsakymus, gali būti pradėta vykdyti ir parlamentinė kontrolė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Aistė Gedvilienė

Mob. 8 682 04 808

El.  p. aiste.gedviliene@lrs.lt