LMPF | Šeima ir darbas: ką svarbu žinoti darbuotojui
18154
post-template-default,single,single-post,postid-18154,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Šeima ir darbas: ką svarbu žinoti darbuotojui

Šeima ir darbas: ką svarbu žinoti darbuotojui

Darbuotojai, žymiai daugiau laiko praleidžiantys darbe, po darbo valandų galvoja apie darbą, mažiau laiko skiria šeimai, laikui bėgant tampa vis mažiau patenkinti savo darbu, blogėja jų psichologinė sveikata. Vėliau išryškėja ir kitos pasekmės – sumažėja produktyvumas, blogėja darbo rezultatai. Kokios yra išeitys iš šios situacijos, kaip sėkmingai derinti įsipareigojimus šeimai ir darbdaviui?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristato interneto svetainę www.seimairdarbas.lt, kurioje šalies gyventojai suras darbuotojams ir darbdaviams, jų šeimos nariams aktualius teisės aktus, informaciją apie kasmetines ir papildomas atostogas, papildomas laisvas dienas, garantijas ir lengvatas turintiems vaikų ar slaugantiems artimuosius, nuotolinį ir patogesnį darbo laiką, darbo sutarties nutraukimą ir kt.

„Kiekvienas iš mūsų gyvenime kartais susiduriame su situacijomis, kai nežinome, kokiomis galimybėmis ar lengvatomis galime pasinaudoti, ką mums siūlo galiojantys teisės aktai. Įsipareigojimų šeimai turintys darbuotojai turi teisę pasinaudoti tam tikromis papildomomis garantijomis, o darbdavys privalo imtis priemonių padėti darbuotojui vykdyti jo šeiminius įsipareigojimus. Nuo šiol išsamią informaciją apie galimybes derinti įsipareigojimus šeimai ir darbui šalies gyventojai galės surasti interneto svetainėje www.seimairdarbas.lt“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Daugiau: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/seima-ir-darbas-ka-svarbu-zinoti-darbuotojui