LMPF | Aplinkos apsaugos departamento direktorė atleista – įdarbinama neturėjo būtinos patirties
18079
post-template-default,single,single-post,postid-18079,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Aplinkos apsaugos departamento direktorė atleista – įdarbinama neturėjo būtinos patirties

Aplinkos apsaugos departamento direktorė atleista – įdarbinama neturėjo būtinos patirties

Penktadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleidžiama Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktorė Olga Vėbrienė.

Sprendimas priimtas paaiškėjus, kad direktorės vadovaujamo darbo patirtis neatitinka pareigybės, į kurią buvo priimta, reikalavimų – tapdama departamento vadove Olga Vėbrienė turėjo mažesnę nei 2 metų vadovaujamojo darbo patirtį ir Valstybės tarnybos departamentui pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, pagal kuriuos į šias pareigas apskritai negalėjo būti priimta.

Aplinkos ministerijai išaiškinus faktines Olgos Vėbrienės profesinės karjeros aplinkybes nustatyta, kad Olgos Vėbrienės įgytos vadovaujamojo darbo patirties trukmė buvo trumpesnė ne tik konkurso, bet ir faktiško priėmimo į AAD direktorės pareigas metu.

Įvertinęs pateiktas aplinkybes ir vadovaudamasis bendruoju teisės principu, kad iš neteisės teisė nekyla, aplinkos ministras priėmė sprendimą atleisti AAD direktorę, kaip numatyta Valstybės tarnybos įstatyme, kad „valstybės tarnautojas atleidžiamas iš pareigų, kai paaiškėja, kad stodamas į valstybės tarnybą jis pateikė suklastotus dokumentus arba nuslėpė ar pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, dėl kurių negalėjo būti priimtas į valstybės tarnautojo pareigas“.

Iki tapdama AAD vadove Olga Vėbrienė vadovaujamas pareigas ėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje: nuo 2019 m. vasario 19 d. iki 2019 m. gruodžio 3 d. dirbo kanclere, nuo 2019 m. gruodžio 30 d. iki 2020 m. balandžio 14 d. – ministerijos Strateginių sprendimų paramos grupės vadove. Vėliau Olga Vėbrienė 11 dienų – nuo 2020 m. balandžio 15 d. iki balandžio 26 d. – vadovavo Aplinkos ministerijos Strateginių pokyčių grupei.

2020 m. balandžio 27 d. Olga Vėbrienė pradėjo laikinai eiti AAD direktorės pareigas, 2020 m. rugpjūčio 12 d. Olga Vėbrienė pradėjo dirbti nuolatine AAD direktore.

AM informacija