19 Mar Uniforma – svarbi ir visuomenei, ir miškininkams
Lietuvos miškininkai visuomet buvo ir yra savo krašto patriotai, visada didžiavosi savo uniforma, simbolizuojančia vieningumą, pagarbą profesijai, istorijai. Vyresni prisimena, kai atkuriant Nepriklausomybę buvo juokaujama: “Miškininkai užsivilko uniformą ir padarė reformą”, o dabar, po urėdijų reformos, uniformos paseno ir liko dūlėti spintose. Deja, su naujomis niekas neskuba…
Jau ne kartą kalbėta apie prieš keletą metų pasirašytą aplinkos ministro įsakymą dėl naujo pavyzdžio uniformų patvirtinimo miškininkams, kuriems suteiktas pareigūno statusas. Deja, šiandien nėra nei paradinių uniformų, nei statuso, tik darbo drabužiai. Miškininkai svarsto: kodėl ir kieno stalčiuose pasimetė šis dokumentas? Gal besikeičiant vadovybei kiti klausimai buvo aktualesni, gal nebuvo teisinio precedento dėl nuobaudų, gal…
Vienas iš šeimininkavimo įrodymo būdų
Privačių miškų savininkų asociacijos direktorius Aidas Pivorūnas sako, kad jam tikrai rūpi užmesti kolegų uniformos reikalai, nes pats yra miškininkas. “Nustebau, kai neseniai ruošiantis Miškininkų sąjungos suvažiavimui, tvarkant organizacinius reikalus, sulaukiau iš profesijos brolių, dirbančių valstybiniuose miškuose, raginimų padiskutuoti, koks yra valstybinius ir privačius miškus prižiūrinčių arba galimai galėsiančių prižiūrėti statusas, kokia bus uniforma ar kita apranga. Turėjau pasakyti, kad niekada apie tai iš esmės negalvojau, – prisipažino pašnekovas. – Manau, kad šis dalykas aptariamas labai laiku. Ypač, kai neginčijamas autoritetas Algirdas Brukas pagrindė istoriškai ir tradiciškai, kaip uniformos buvo naudojamos Lietuvos teritorijoje nuo neatmenamų laikų. Miškininko apranga, be žinių, be mūsų Alma Matter, yra bene vienintelis visus profesijos brolius ir seseris vienijantis dalykas. Kodėl tokio neturėti?”.
Pasak A. Pivoriūno, kiekvienas jaunuolis, pradėdamas studijuoti miškininkystės mokslus, svajojo turėti šiuolaikišką, gražią uniformą, į kurią žmonės atkreiptų dėmesį. “Manau, kad visi miškų specialistai garbingai jas dėvėtų, tai galbūt net sudrausmintų daugelį žmonių, kurie lankosi ir privačiuose, ir valstybiniuose miškuose, – teigia asociacijos direktorius. – Lankytojai pamatytų, kad miško šeimininkas – ne su treningais, o bent jau su aiškiais skiriamaisiais ženklais. Uniformos pagrindas, nepriklausomai, kokiuose miškuose dirba miškų specialistai, turėtų būti vienodas. Galėtų skirtis tik skiriamieji ženklai, pavyzdžiui, valstybinių miškų darbuotojų, privačių įmonių, Valstybinės miškų tarnybos … Kad savo nuomonę pagrįsčiau, paskambinau kolegoms iš privačius miškus valdančių ir prižiūrinčių įmonių ir buvau maloniai nustebęs. Jie sakė, žinoma, be jokios abejonės dėvėtų uniformas, ypač iškilmių proga. Be to, specialistai ateina į miškus ir turi nežinia kaip įrodyti savo statusą. Tai vienas iš šeimininkavimo įrodymo būdų. Mums Lietuvoje sunkiai sekasi įtikinti visuomenę, ypač politikus, kad turi būti ribojami lankymai miškuose, ypač privačiuose.
Daugiau: http://miskininkas.eu/uniforma-svarbi-ir-visuomenei-ir-miskininkams/