LMPF | Bandymai išjudinti VMU darbo užmokestį
17979
post-template-default,single,single-post,postid-17979,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Bandymai išjudinti VMU darbo užmokestį

Bandymai išjudinti VMU darbo užmokestį

Vakar, vasario 15 d., VMU Profesinių sąjungų jungtinės atstovybės įgaliotiniai nuotoliniu būdu susitiko su VMU direktoriumi Valdu Kaubre, Personalo skyriaus vadove Izolda Baltute ir Teisės skyriaus vadove Žydrūna Damulyte. Situacija rodo,  darbo rinkoje per metus kylant atlyginimams apie 10 proc., VMU vidutinis darbo užmokestis ne tik nedidėja, bet 2020 m. ketvirtą ketvirtį yra mažesnis už 2019 m. tą patį laikotarpį. Susitikimo metu JA nariai iškėlė nemažai Darbo užmokesčio sistemos (DUS) problemų.  Kylant MMA neindeksuojami valandiniai, išskyrus minimalius, ir vienetiniai darbininkų darbų įkainiai, o kai kuriems regioniniams padaliniams dar taikomi koeficientai, sumažinantys vienetinius įkainius. Du metus neindeksuojami ir baziniai specialistų darbo užmokesčio dydžiai. Darbuotojų  taip pat  netenkina situacija priskiriant pareigybes prie atlyginimų lygių, kvalifikacijos individualiosios dalies (KID) nustatymo metodai. Iki 10 proc. galima veiklos individualioji dalis (VID) nemotyvuoja ir nekompensuoja didesnių darbo apimčių dideliuose padaliniuose. Visai užmiršta, kad DUS yra  numatyta kintamoji darbo užmokesčio dalis, nemokamos DK numatytos kompensacijos už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamojo pobūdžio darbą, dar neišspręsta atlyginimų skirtumų tame pačiame RP problema ir kita.

Administracija dalį pretenzijų pripažino. Įsipareigojo išspręsti  dėl valandinių ir vienetinių darbininkų darbo įkainių didinimo, dėl koeficientų, mažinančių šiuos įkainius kai kuriuose RP, panaikinimo, dėl kintamosios darbo užmokesčio dalies mokėjimo. Administracija taip pat   artimiausiu metu JA pateiks nepriklausomos įmonės 2018 m. ir 2020 m. atliktų Lietuvos atlyginimų rinkos ir VMU  DUS vertinimo rezultatus, kuriais vadovaujantis bus toliau konsultuojamasi dėl specialistų pareigybių priskyrimo lygiams ir tų lygių bazinių atlygių.

Nors žodžiu aptarta, JA keltos problemos bus pateiktos administracijai ir raštu.

LMPF informacija