LMPF | Kas yra mobingas? Aptartos Darbo kodekso pataisos
17938
post-template-default,single,single-post,postid-17938,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Kas yra mobingas? Aptartos Darbo kodekso pataisos

Kas yra mobingas? Aptartos Darbo kodekso pataisos

Praėjusią savaitę Seime socialdemokratams įregistravus Darbo kodekso (DK) pataisas, kuriomis siūloma įtvirtinti mobingo sąvoką ir įpareigoti darbdavį užtikrinti mobingo prevenciją, ketvirtadienio vakarą įvyko platesnis siūlomų pokyčių aptarimas.

Surengtoje diskusijoje DK pataisas plačiau aptarė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, Seimo narys Gintautas Paluckas bei mobingą darbovietėje asmeniškai patyręs Mindaugas Kluonis.

„Kai žmogų išėda iš darbo“

„Mobingas, tai tikslingas sistemingas, ilgą laiką besitęsiantis elgesys darbo kolektyvuose, kurio tikslas – pažeminti, išjuokti  grupės narį, sumažinti jo vertę. Dažniausiai tam naudojamas įvairus psichologinis teroras“, – pristatydamas diskusijos dalyvius reiškinį apibrėžė moderavęs Laurynas Šedvydis.

Jo teigimu, apie mobingą vis dažniau nebebijoma kalbėti ir Lietuvoje, o tai patvirtina ir gaunamų pareiškimų skaičius.

„2020 m. spalio 27 d. duomenimis, per 2020 buvo gauti 26 prašymai dėl psichologiniu smurtu ar mobingu padarytos žalos išieškojimo. Palyginimui, 2018 metais buvo gauti 2, o 2019 m. – 4 tokie prašymai.“

Surinkti įrodymus – misija neįmanoma

Teismo pripažintas mobingą patyręs Mindaugas Kluonis teigė, jog vienas problematiškiausių aspektų, kovojant su teisių pažeidinėjimu, yra įrodymų kaupimas, nes pradėjus tai daryti išauga mobingą vykdančių asmenų spaudimas.

„Man mobingo atvejį pavyko įrodyti tik tuomet, kai turėjau pokalbio įrašą. Kitaip man buvo sakoma, jog nėra įrodymų.

Mano atveju pradžia buvo atostogų nesuteikimas, o vėliau pastebėjau ir daugiau pokyčių požiūryje į mane, lyginant su kitais darbuotojais. Buvo bandoma mane laikyti nuolatinėje įtampoje“ , – sakė M. Kluonis.

Gintautas Paluckas papasakotą istoriją pavadino įprasta Lietuvos darbo kultūrai, prilygstančią ilgą laiką vyravusiems įsitikinimams apie smurtą artimoje aplinkoje.

„Turbūt visi sutiksime, jog darbuotojams turi būti užtikrinama kaip įmanoma komfortiškesnė darbo aplinka. Tai, ką papasakojo Mindaugas, yra vadinamoji „tradicinė Lietuvos darbo kultūra“, bet kažkada ir smurtas artimoje aplinkoje ar lyties pagrindu buvo vadinamas tradicine kultūra – „jei muša reiškia myli“.

Daugiau: https://www.lsdp.lt/kas-yra-mobingas-aptartos-darbo-kodekso-pataisos/