LMPF | Atlyginimų žirklės VMU Trakų regioninio padalinio darbuotojus varo į neviltį
17905
post-template-default,single,single-post,postid-17905,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Atlyginimų žirklės VMU Trakų regioninio padalinio darbuotojus varo į neviltį

Atlyginimų žirklės VMU Trakų regioninio padalinio darbuotojus varo į neviltį

Vienas iš Valstybinių miškų urėdijos (VMU) reformos tikslų buvo suvienodinti atlyginimus tų pačių pareigybių darbuotojams. Vis dėlto urėdijos Trakų regioniniame padalinyje iki šiol tarp didžiausio ir mažiausio girininko pavaduotojo atlyginimo tėra net  482 eurų skirtumas, tarp girininkų – 290 eurų, medienos meistrų – 275 eurai.

Pagal VMU pateiktus duomenis, Trakų regioniniame padalinyje buhalterio mažiausias ir didžiausias atlyginimas siekia 1470 ir 1563 eurus, eigulio – 936 ir 1170, girininko – 1607 ir 1897, girininko pavaduotojo – 1044 ir 1526, medienos meistro – 1265 ir 1540 eurų.

Vieninga sistema atlyginimus suvienodino ne visur

„Po valstybinių miškų reformos 2018 metais įkūrus Valstybinių miškų urėdiją, nuėjome ilgą kelią nuo pradžios kurdami įmonės veiklos principus, procesus, turėjome centralizuoti medienos ruošos ir prekybos veiklą, suvienyti net 43 skirtingas apskaitos ir darbo užmokesčio apmokėjimo sistemas, pradėti kurti IT sistemas. Įdiegti vieningą darbo užmokesčio sistemą visiems darbuotojams buvo vienas prioritetinių tikslų, kurį pavyko įgyvendinti ir sistemą mes toliau tik tobuliname“, – tvirtino VMU urėdas Valdas Kaubrė.

Pasak jo, iki 2019 m. kovo mėnesio, kol nebuvo įdiegta vieninga VMU darbo užmokesčio mokėjimo sistema, atlyginimai buvo skaičiuojami remiantis 43 darbo užmokesčių sistemos principais: buvo mokami skirtingo dydžio priedai, skyrėsi pastoviojo darbo užmokesčio sudedamosios dalys. Sujungus urėdijas ypač svarbu buvo sukurti bendrus ir aiškius darbo  apmokėjimo principus, kurie leistų mokėti vienodą darbo užmokestį tokį pat darbą atliekantiems specialistams.

Įdiegus vieningą sistemą buvo suvienodinti tos pačios pareigybės baziniai darbo užmokesčiai, nustatyta kompetencijos individualioji dalis (KID), priklausanti nuo darbuotojo turimos kompetencijos. Be to, atsižvelgiant į regioninio padalinio darbo apimtis, priskirta veiklos individualioji dalis (VID).

„Dvi sudedamosios pastoviojo darbo užmokesčio dalys (KID ir VID)  tos pačios pareigybės  darbuotojams gali skirtis, todėl bendras darbo užmokestis taip pat gali būti skirtingas.

Daugiau: http://miskininkas.eu/atlyginimu-zirkles-vmu-traku-regioninio-padalinio-darbuotojus-varo-i-nevilti/