LMPF | STAČIA GALVA Į ŽALIĄSIAS DŽIUNGLES
17802
post-template-default,single,single-post,postid-17802,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

STAČIA GALVA Į ŽALIĄSIAS DŽIUNGLES

STAČIA GALVA Į ŽALIĄSIAS DŽIUNGLES

Siūlomi radikalūs ribojimai ir draudimai ūkinei veiklai miškuose gresia ekonominiu kolapsu, tai nepadės ir aplinkosaugai bei klimato kaitos mažinimui, priešingai – šiuo atžvilgiu bus daugiau žalos nei naudos. Tokį SOS signalą siunčia miškininkų akademinio sluoksnio atstovai, kurie kviečia nepasiduoti „gatvinių“ ekspertų spaudimui. Aplinkos ministerijos atstovai ragina galutinius sprendimus sverti ne tik per medienos tiekimo rinkai privalumus, bet ir per bendrą naudą visuomenei. Kaip ji pasveriama, klausimas atviras.

Gresia drastiški draudimai

Neseniai įvykusioje konferencijoje miškininkai aptarė naujus miškininkystės iššūkius saugomose teritorijose ir dalijosi įžvalgomis, kas grėstų, jeigu įsigaliotų Seimo Aplinkos apsaugos komitete (AAK) svartyti draudimai ūkinei veiklai II–IV grupės miškuose.

Siekiama uždrausti plynuosius ir atvejinius pagrindinius miško kirtimus saugomų teritorijų III–IV grupės miškuose, praktiškai visus kirtimus II grupės miškuose, Europos Bendrijos svarbos buveines priskirti II miškų grupei, o kitus ypač vertingus miškus – I miškų grupei (rezervatiniai miškai, kurie paliekami augti natūraliai, be žmogaus įsikišimo), sumažinti kertamų biržių plotą likusiuose miškuose. Draudimais apimtas miško plotas siektų apie 850 tūkst. ha – 38,5 proc. viso miško ploto. AAK narys Kęstutis Bacvinka pripažino, kad gresia radikalūs ir drastiški draudimai. „Svarstomi Miškų įstatymo pakeitimai. Tai palies didelį plotą – su buferinėmis apsaugos zonomis, apie kurias nutylima, tai pasiektų iki 60 proc. visų miškų. Ta „žalioji“ banga atneš daug žalos tiek daugiausia regionuose gyvenantiems žmonėms, tiek ir pačiai gamtai“, – dėl gresiančių pasekmių susirūpinimo neslėpė parlamentaras. 

Jis pridūrė, kad kol kas svarstymai sustabdyti, ir šios kadencijos Seimas greičiausiai jų nepriims. Kas bus toliau? „Vienas Dievas težino, kokie konkretūs siūlymai ateis iš Europos Komisijos ir ką sumąstys mūsų nauji parlamentarai“, – nesiryžo spėlioti Seimo narys.

Meilė gamtai už pinigus

Akademinio sluoksnio atstovai dabar meldžia Dievo, kad politikai nepriiminėtų sprendimų be profesionalų rekomendacijų. „Mūsų siekis, kad miškininkystės specialistai ir aplinkosaugininkai susitartų ir rastų mokslu pagrįstus sprendimus, ir kad politikai nesivadovautų „gatvinių“ ekspertų nuomone, kitaip neišvengsime liūdnų ilgalaikių pasekmių“, – perspėjo K.Bacvinka.

Miškininkai tvirtina, kad dabar didžiausia bėda dėl „gatvinių“ ekspertų, kurie meistriškai kaitina žmonių emocijas ir prisidengia visuomenės interesais.

Daugiau: http://valstietis.lt/naujienos/ukininku-zinios/stacia-galva-i-zaliasias-dziungles/