LMPF | Vyriausybė padidino minimalią mėnesio algą
17792
post-template-default,single,single-post,postid-17792,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Vyriausybė padidino minimalią mėnesio algą

Vyriausybė padidino minimalią mėnesio algą

Kitąmet minimali mėnesio alga (MMA) didinama beveik 6% – nuo dabartinių 607 Eur iki 642 Eur. Tokį nutarimą patvirtino Vyriausybė. Kartu ji nustatė, kad ekonominei situacijai prastėjant dar iki šių metų pabaigos šis sprendimas gali būti peržiūrėtas.

Linas Kukuraitis, socialinės apsaugos ir darbo ministras, trečiadienį Vyriausybės posėdyje pristatė nutarimo projektą, kuriuo nuo 2021 m. sausio 1 d. nustatomas 3,93 Eur minimalus valandinis atlygis ir 642 Eur (iki mokesčių) arba apie 460 Eur „į rankas“ MMA. Tad minimali alga kitąmet bus 35 Eur arba apie 5,7% didesnė nei šiemet.

 Ministrų kabinetas be didesnių diskusijų priėmė šį nutarimą.

„Rekomenduoti socialiniams partneriams kolektyvinėse sutartyse nustatyti didesnius dydžius negu šiame nutarime nustatyti minimaliojo valandinio atlygio ir minimaliosios mėnesinės algos dydžiai“, – rašoma nutarime.

Nutarimą Vyriausybė priėmė posėdyje, kuriame patvirtintas ir Seimui perduotas svarstyti kitų metų biudžeto projektas.

Nors nutarime dėl MMA didinimo teigiama, kad sprendimas priimamas atsižvelgiant „į Trišalės tarybos rekomendacijas“, prieš dvi savaites ši Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų atstovus vienijanti Taryba, kaip skelbta, taip ir nepriėjo bendro socialinių partnerių sutarimo šiuo klausimu.

Vyriausybei buvo perduotos skirtingos Trišalės tarybos narių nuomonės dėl MMA didinimo kitąmet, paliekant pačiam ministrų kabinetui apsispręsti, kaip pasielgti.

Profsąjungų atstovai reikalavo, kad MMA 2021-aisiais padidėtų 56 Eur iki 663 Eur (iki mokesčių), tuo metu darbdavių atstovai pasisakė už MMA įšaldymą bent pusmečiui.

Tuo metu Vyriausybės atstovai Trišalėje taryboje sutiko su Lietuvos banko paskaičiavimais, kad kitąmet MMA galėtų būti padidinta 35 Eur ir pasiektų 48,1% vidutinio darbo užmokesčio (VDU). Dabar santykis siekia 47,5%.

Daugiau:

Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2020/10/14/vyriausybe-padidino-minimalia-menesio-alga#ixzz6arc5Qyec