LMPF | KONSULTACIJOS SU VMU ADMINISTRACIJA
17749
post-template-default,single,single-post,postid-17749,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

KONSULTACIJOS SU VMU ADMINISTRACIJA

KONSULTACIJOS SU VMU ADMINISTRACIJA

Rugsėjo 9 d.  VMU profesinių sąjungų JA iniciatyva įvyko susitikimas su VMU administracija papildomo užmokesčio už padidintą darbų apimtį klausimu. Dalyvavo VMU direktorius V. Kaubrė, direktoriaus pavaduotojas D. Čirvinskas, personalo skyriaus vadovė I. Baltutė ir teisės skyriaus vadovė Ž. Damulytė. JA atstovavo D. Raitelaitienė, R. Kilčauskienė, A. Beresnevičienė, R. Lastauskas, M. Kriščiūnas ir J. Ūsas. JA pateikė šio apmokėjimo tvarkos projektą, kuriuo siūlė atliekant nesančio darbuotojo funkcijas nuo 5 iki 20 darbo dienų darbuotojui mokėti 20 proc. nesančio darbuotojo bazinio užmokesčio priedą,  nuo 21 dienos – 30 proc. priedą. Taip pat siūlė tuo atveju, kai darbuotojui pavedama laikinai eiti aukštesnes pareigas, jam mokėti bazinį tos pareigybės darbo užmokestį, paliekant jam nustatytą KID. Už padidėjusią darbų apimtį buvo siūloma mokėti 15-60 proc. priedą, priklausomai nuo papildomų darbų apimties ir ar jie atliekami pagrindinio darbo metu ar laisvu nuo pagrindinio darbo metu.

Po sudėtingų diskusijų sutarta, kad papildomas apmokėjimas už nesančio darbuotojo pavadavimą bus vykdomas nuo 21 darbo dienos, mokant 25 proc. nesančio darbuotojo bazinio darbo užmokesčio priedą, jį pridedant prie darbuotojo darbo užmokesčio. Laikinai einant aukštesnes pareigas, bus mokamas bazinis tos pareigybės darbo užmokestis, bet jam nustatant naujai KID, t. y. jo procentinė išraiška daugumoje atvejų sumažės, nes darbuotojas dažniausiai patirties šiose pareigose neturės. Taip pat liko neaišku, kaip bus sprendžiama darbuotojo, paskirtojo  laikinai eiti aukštesnes pareigas, tiesioginių pareigų vykdymas.

VMU administracijos kategorišku reikalavimu, būdamas kasmetinėse atostogose, darbuotojas nebus laikomas kaip nesantis ir papildomai už jo pavadavimą mokama nebus.

Už papildomai atliekamus darbus bus papildomai mokama, tačiau sutarta, kad artimiausiu metu reikia išgryninti darbų, kurie bus laikomi papildomais ir kuriems atlikti su darbuotojais reikės papildomų susitarimų, sąrašą. Priedas priklausys nuo tokių darbų apimties ir svarbos.

Sutarta, kad šie visi susitarimai bus įtraukti į VMU kolektyvinę sutartį, kartu su kitais, anksčiau sutartais jos pakeitimais ir bus pasirašyta artimiausiu metu.

Susitikimo metu JA nariai taip pat kėlė klausimus dėl Darbo užmokesčio sistemos trūkumų ( skirtingi to pačio lygio darbuotojų atlyginimai padaliniuose dėl išlyginamosios dalies, per maži kai kurių pareigybių baziniai atlyginimai ir kt.) bei dėl kai kurių darbininkų darbų įkainių nelogiškumo. Administracija  informavo, kad šiais klausimais dirbama ir DUS pakeitimai, tame tarpe ir darbų įkainiai JA derinti bus pateikti spalio mėn. JA taip pat atkreipė administracijos dėmesį į kai kuriuos VMU prevencijos skyriaus darbo metodus bei į VMU atlyginimų medianą, kuri jau nesiekia šalies vidurkio. Nesilyginant su bankais, energetikais ar geležinkeliečiais, VMU jau lenkia ir kelininkai,  didesnės ligoninės, gaisrininkai, pasieniečiai.

I.Baltutė taip pat informavo, kad spalio mėn.  bus vykdoma visų VMU darbuotojų anoniminė anketinė apklausa, siekiant išsiaiškinti socialinį ir psichologinį klimatą įmonėje. JA pažadėjo visokeriopai skatinti darbuotojų dalyvavimą šioje apklausoje šia aktualia visiems tema.

LMPF informacija