LMPF | LLRI atlikus analizę profsąjungos sukilo: ar reikia pakeitimų, kad darbuotojus būtų galima atleisti lengviau?
17697
post-template-default,single,single-post,postid-17697,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

LLRI atlikus analizę profsąjungos sukilo: ar reikia pakeitimų, kad darbuotojus būtų galima atleisti lengviau?

LLRI atlikus analizę profsąjungos sukilo: ar reikia pakeitimų, kad darbuotojus būtų galima atleisti lengviau?

Išimtys, apsunkinančios galimybę atleisti kai kurių grupių atstovus, lemia nepagrįstą darbuotojų diskriminaciją ir gilina problemas. Tokias išvadas daro tyrimą atlikę Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertai. Analizėje tvirtinama, kad palengvinus darbuotojų atleidimo tvarką tai naudos duotų ir darbdaviams, ir darbuotojams. Vis dėlto profesinės sąjungos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija su analizės išvadomis nesutinka.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į ministrą pirmininką laišku, kritikuodama Lietuvos laisvosios rinkos instituto pateiktą analizę. Pats institutas teigia tokios analizės tarybai nepristatęs, neketinantis to daryti ir paaiškina – analizė paštu buvo siunčiama daug kam, siekiant pristatyti rezultatus.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ žiniasklaidai išplatintame pranešime nurodė, kad nepritaria LLRI pasiūlymams lengvinti darbuotojų atleidimo tvarką.

Daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1197007/llri-atlikus-analize-profsajungos-sukilo-ar-reikia-pakeitimu-kad-darbuotojus-butu-galima-atleisti-lengviau