LMPF | LPSK valdyba suformulavo poziciją dėl MMA kilimo
17662
post-template-default,single,single-post,postid-17662,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

LPSK valdyba suformulavo poziciją dėl MMA kilimo

LPSK valdyba suformulavo poziciją dėl MMA kilimo

Birželio 29 d. įvykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) valdybos posėdyje svarstytas minimalios mėnesio algos (MMA) nustatymo 2021 metams klausimas. Lietuvos bankas jau yra pateikęs savo vertinimą, jog šiuo metu  25 proc. stipriausių ES šalių minimaliosios mėnesinės algos (MMA) ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis sudaro 47,45 proc.

Valdyba nutarė, jog kadangi vidutinė šalies alga šiuo  metu iki mokesčių yra 1385 eurai, tad taikant Trišalėje taryboje sutartą formulę, MMA nuo sausio turėtų kilti 48 eurais iki  655 eurų.

Trišalė taryba yra nutarusi, kad MMA ir VDU santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc. bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių vidurkį, kuris numatomas pagal ES statistikos tarybos paskutinių 3 metų skelbiamus duomenis.