LMPF | Įvyko Kauno rajono trišalės tarybos posėdis
17651
post-template-default,single,single-post,postid-17651,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Įvyko Kauno rajono trišalės tarybos posėdis

Įvyko Kauno rajono trišalės tarybos posėdis

Birželio 17 d. įvyko Kauno rajono trišalės tarybos posėdis. Jame aptartas Kauno rajono švietimo centro veiklos organizavimas, informuota apie ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir naujų vietų vaikams sukūrimą 2020 metais.

Kalbėta ir apie viešojo transporto paslaugų teikimo problemas rajone. Anot savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vyr. specialisto Roko Baliūno,  per krizę buvo sumažinta 18 proc. keleivinio transporto maršrutų. Be to, tendencijos rodo, jog keleivių apskritai nuolat mažėja, o bilietų kainų negalima tiek kelti, kad padengtų sąnaudas, be to, nėra iš ko įsigyti naujesnių transporto priemonių.

Karantino poveikis viešajam transportui yra didelis ir daugelis vežėjų prognozuoja, kad keleivių srautas vasaros laikotarpiu išliks 35-40 proc. mažesni, nei analogišku laikotarpiu 2019 m. Kauno rajono savivaldybė paskelbė pakartotiną konkursą priemiesčio autobusų maršrutams aptarnauti. Numatomos sutarčių galiojimo laikas – 7 metai, pirkimo vertė – 53,7 mln. eurų.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas posėdyje pažymėjo, kad nesusitariama su Kauno miesto savivaldybe dėl bendro elektroninio bilieto, dėl ko kenčia keleiviai. Dėl to įvyko susitikimas Vidaus reikalų ministerijoje dalyvaujant Susisekimo ministerijos atstovams, kuriame aptarta galimybė įvesti bendrą elektroninį bilietą, galiosiantį visoje Lietuvoje.

Profesinėms sąjungoms posėdyje atstovavo: teisininkė Jovita Jančiauskienė, Lietuvos baldų ir medžio apdirbimo įmonių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Zigmas Jančiauskas, Kauno miškų urėdijos profesinės sąjungos pirmininkas Ramūnas Narbutas, Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų pirmininkas Bronius Bučelis ir asociacijos „LPSK jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius.

Kitai šešių mėnesių kadencijai vadovauti Kauno rajono trišalei tarybai išrinktas Tomas Jakutavičius.