27 Geg Baltarusijos nepriklausomos profesinės sąjungos prašo solidarumo dėl neteisėtai atleisto darbuotojo
Aukštos kvalifikacijos specialistas Mikalaj Valadzko kovo 31 dieną neteko darbo, kai savo darbovietėje, Baltarusijoje, įkūrė profesinę sąjungą. Jo darbdavys yra Vokietijos įmonė „Redpath Deilmann“, kuri priklauso Kanados įmonei „Redpath Mining“, ir vykdo šachtų kasimo bei priežiūros veiklą.
Darbuotojai, padedami Baltarusijos nepriklausomos profesinės sąjungos (BITU), įkūrė įmonės profesinę sąjungą, siekdami, kad, kad būtų įvertintas jų darbo vietos saugumas.
Po šio žingsnio darbdavys ėmėsi atsakomųjų veiksmų nutraukdamas sutartį su M. Valadzko ir atsisakydamas užmegzti dialogą su profesine sąjunga.