LMPF | Profsąjungos: kol kas nematome masinio grįžimo į darbus
17581
post-template-default,single,single-post,postid-17581,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Profsąjungos: kol kas nematome masinio grįžimo į darbus

Profsąjungos: kol kas nematome masinio grįžimo į darbus

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad šiuo metu nepastebima, jog darbuotojai masiškai grįžtų į darbus. Daugiausia užklausų iš darbuotojų, pasak jos, sulaukiama dėl atleidimų ir atlyginimų mažinimo.

„Kol kas labai didelio judėjimo, kad masiškai visi grįžtų į darbus mes tikrai nejaučiame, nes toks jausmas, kad, matyt, nedaug verslų gavo atpalaidavimą ir net paslaugų sferos įmonės neatšaukė 100 proc. visų darbuotojų (iš prastovų – ELTA) į darbus“, – Eltai sakė I. Ruginienė.

Jos teigimu, darbuotojai daugiausia teiraujasi dėl atleidimų ir atlyginimų.

„Girdime tokių intencijų iš darbdavio pusės mažinti atlyginimus. Prasideda nuo priedų nuėmimo, tai yra lengviausia padaryti, nes nereikia keisti darbo sutarties, bet jau kalbama apie tai, kad bus siūloma keisti nemažam skaičiui darbuotojų darbo sutartį ir mažinti atlyginimus už tą patį darbą. Tai tas kelia nerimą“, – sakė profsąjungų atstovė.

Paklausus, ar visus darbuotojus pasiekia subsidija už prastovas, ji sakė, kad žinių apie negavimą nėra.

Daugiau: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/verslas/profsajungos_kol_kas_nematome_masinio_grizimo_i_darbus/