LMPF | Kad vienam riedėti prabangiu BMW nebūtų nuobodu: aplinkos ministras ruošia kėdes 3 AAD patarėjams
17579
post-template-default,single,single-post,postid-17579,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Kad vienam riedėti prabangiu BMW nebūtų nuobodu: aplinkos ministras ruošia kėdes 3 AAD patarėjams

Kad vienam riedėti prabangiu BMW nebūtų nuobodu: aplinkos ministras ruošia kėdes 3 AAD patarėjams

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinei sąjungai (LAASDPS) pavyko sužinoti, kad aplinkos ministras Kęstutis Mažeika jau patvirtino planus įsteigti tris Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus (kurio šiuo metu, kaip žinia, nėra) patarėjų etatus. Kandidatų į šiuos postus pavardės profesinei sąjungai taip pat žinomos, o didžiausią mūsų nuostabą kelia faktas, šiuos tris naujus etatus ministerija planuoja finansuoti laisvų eilinių aplinkos apsaugos inspektorių etatų lėšomis. Tai yra, departamentui jau yra perduotas ministro pavedimas reikalavimas neužimti inspektorių etatų.

Šio ministro kaprizo matematika yra paprasta: preliminariai vienas aplinkosaugos inspektorius per metus šalies biudžetui atsieina 8 tūkst. eurų, o patarėjai valstybei kainuos bent 60 tūkst. eurų. Manome, kad šiuo metu, kai sistemai be galo trūksta eilinių inspektorių (šiai dienai vien Vilniaus regione trūksta 15 inspektorių, Kaune – 10, Klaipėdoje – 8, iš viso sistemoje – maždaug 50), o tarnaujantys pareigūnai, pavyzdžiui, nėra pilnai aprūpinami apsaugos nuo koronaviruso priemonėmis, turėti 3 nežinia už ką atsakingus patarėjus yra per didelė prabanga.

Manėme, kad prabangaus ministro BMW nuoma už daugiau nei 1000 eurų per mėnesį jau yra „pasiekimas“, kurį pagerinti bus sunku. Visgi ministras, atrodo, ir toliau nusiteikęs stebinti mus visus. Gaila. Jei tiek pastangų būtų skiriama sistemai pokyčiams ir tobulinimui, šalies aplinkos apsauga būtų žymiai efektyvesnė.

Profesinės sąjungos seks situaciją ir viešins turimą informaciją apie patarėjų skyrimą bei kitus galimai neskaidrius aplinkos ministerijos žingsnius sprendžiant šalies aplinkosaugos kontrolės klausimus. Jei padėtis nesikeis, būsime priversti spręsti klausimus viešuose piketuose ar kitokiose protesto akcijose.

LAASDPS informacija