LMPF | LPSK kreipėsi į eurokomisarą V.Sinkevičių dėl Darbo užmokesčio skaidrumo direktyvos
17524
post-template-default,single,single-post,postid-17524,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

LPSK kreipėsi į eurokomisarą V.Sinkevičių dėl Darbo užmokesčio skaidrumo direktyvos

LPSK kreipėsi į eurokomisarą V.Sinkevičių dėl Darbo užmokesčio skaidrumo direktyvos

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija sunerimusi dėl galimai norimų stabdyti planų dėl Darbo užmokesčio skaidrumo direktyvos. Jei ši pasklidusi informacija tiksli, Europos profesinės sąjungos skatina persvarstyti tokį sprendimą. Jis gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių ir sulėtinti kovą su nevienodais vyrų ir moterų atlyginimais, mokamais už vienodos vertės darbą.

Dėl šio klausimo LPSK kreipėsi į eurokomisarą iš Lietuvos Virginijų Sinkevičių, ragindama nestabdyti  veiksmų, susijusių su Direktyva. Kitos Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) narės dėl to paties kreipėsi į savo šalių atstovus.

“COVID-19 tragedija į dienos šviesą išvilko faktą, kokie neadekvačiai žemi yra valytojų, mažmeninės prekybos, rūpybos ir sveikatos priežiūros, taip pat transporto sektorių darbuotojų atlyginimai, nors šie kuria didelę vertę visuomenei ir ekonomikai, – pažymi LPSK pirmininkė Inga Ruginienė. – Darbo užmokesčio skaidrumo direktyva galėtų tapti svaria paspirtimi siekiant šio tikslo. Dar daugiau – Direktyva turi potencialo atliepti pamatines nelygybę darbo rinkoje ir neadekvatų darbų vertinimą sukeliančias problemas.”

Daugiau: https://www.lpsk.lt/2020/04/16/lpsk-kreipesi-i-eurokomisara-v-sinkeviciu-del-darbo-uzmokescio-skaidrumo-direktyvos/