LMPF | Aplinkosaugininkai reikalauja ministerijos apsaugoti juos nuo koronaviruso
17504
post-template-default,single,single-post,postid-17504,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Aplinkosaugininkai reikalauja ministerijos apsaugoti juos nuo koronaviruso

Aplinkosaugininkai reikalauja ministerijos apsaugoti juos nuo koronaviruso

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, ragindama jį koronaviruso pandemijos akivaizdoje kuo skubiau spręsti aplinkos apsaugos pareigūnų aprūpinimo būtiniausiomis apsaugomis priemonėmis problemą. Aplinkosaugininkai, anot profesinės sąjungos, saugumu kol kas priversti rūpintis savo jėgomis, nors ponas Mažeika yra teigęs, jog ministerija skiria priemones pareigūnų saugumui užtikrinti.

„Balandžio 1 d. Vyriausybės spaudos konferencijoje K. Mažeika užsiminė, kad sistemos darbuotojai karantino metu yra pilnai aprūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Visgi gali būti, kad balandžio pirmosios proga ministras leido sau šiek tiek pameluoti, nes teiginys apie pilną pareigūnų aprūpinimą apsaugos priemonėmis tikrai nėra teisingas”, – sako Eimantas Puodžiukas, LAASDPS pirmininkas.

Karantino metu darbuotojams turi būti sudarytos galimybės savo funkcijas vykdyti nuotoliniu būdu, o to padaryti negalintys pareigūnai, galintys turėti fizinį kontaktą su žmonėmis, darbdavio privalo būti aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis: specialiomis pirštinėmis, dezinfekciniais skysčiais, nustatyto apsaugos lygio respiratoriais ir apsauginiais kostiumais. Tokių priemonių kiekis turi pilnai atitikti vykdomų užduočių skaičių.

„Deja, tačiau Aplinkos ministerija visiškai nekoordinuoja įstaigų ir pareigūnų aprūpinimo apsaugos priemonėmis. Įstaigos tai bando daryti savo jėgomis, nors padaryti tai turint ir taip labai ribotus vidinius finansinius išteklius, yra ypač sudėtinga. Nepaisant to, ministerija reikalauja, kad pareigūnai vyktų į galimų pažeidimų išaiškinimo atvejus su minimaliomis asmens apsaugos priemonėmis ar net be jų. Be to, pavyzdžiui, Valstybinės miškų tarnybos darbuotojai raginami vykdyti prevencinę veiklą, kurios metu neįmanoma išvengti tiesioginio kontakto su žmonėmis. Visgi aprūpinti jų neskubama”, – aiškina E. Puodžiukas.

Profesinė sąjunga reikalauja ministerijos kuo skubiau skirti papildomą finansavimą apsaugos priemonių įsigijimui, ministerijos pavaldume esančių įstaigų darbą organizuoti adekvačiai esamai pavojingai situacijai, aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančių darbuotojų darbą nukreipti tik į šiurkščių aplinkos apsaugos pažeidimų užkardymą, o darbuotojams, vykdantiems tokių pažeidimų išaiškinimą, skirti priedus prie darbo užmokesčio.

Daugiau: http://www.aplinkos-profsajunga.lt/aplinkosaugininkai-reikalauja-ministerijos-apsaugoti-juos-nuo-koronaviruso#more-966