LMPF | Pensiją darbuotojams kaupia kas 11 įmonė
17427
post-template-default,single,single-post,postid-17427,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Pensiją darbuotojams kaupia kas 11 įmonė

Pensiją darbuotojams kaupia kas 11 įmonė

Kas 11-ta įmonė Lietuvoje kaupia lėšas pensijai savo darbuotojams, o tokią paskatą gauna kas 60-as dirbantysis. Iš viso tokiu būdu darbuotojams jau sukaupta apie 50 mln. Eur. Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija (LGDĮA) skaičiuoja, kad iš viso per gyvybės draudimą kaupiamos lėšos pensijai apie 25.000 darbuotojų iš 1,473 mln. dirbančiųjų. Kitaip tariant, vienam iš 60 dirbančių žmonių Lietuvoje yra kaupiamos lėšos pensijai darbdavio iniciatyva.

Motyvacinių priemonių krepšelį papildyti kaupimu pensijai darbdavius skatina ir valstybė ­– lėšoms, kuriomis prisidedama prie darbuotojo pensijos, netaikomas gyventojų pajamų mokestis, atleidžiama nuo darbdavio ir darbuotojo socialinio draudimo įmokų.

„Vis daugiau įmonių renkasi mokėti įmokas į darbuotojų turimas asmenines gyvybės draudimo sutartis, nors iki šiol daugiausia ateičiai kaupiama darbuotojų naudai, kai pati įmonė sudaro sutartį su gyvybės draudimo bendrove. Po praėjusiais metais vykusių aktyvių diskusijų viešojoje erdvėje matome, jog įmonės labiau domisi kaupimu per tradicines ir investicines gyvybės draudimo sutartis“, – komentuoja Artūras Bakšinskas, LGDĮA vadovas.

Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2020/03/09/pensija-darbuotojams-kaupia-kas-11-imone#ixzz6GGqNrLCH