LMPF | Lietuvos pensijų lygis EBPO dugne: reikės ir kitų pajamų šaltinių
17415
post-template-default,single,single-post,postid-17415,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Lietuvos pensijų lygis EBPO dugne: reikės ir kitų pajamų šaltinių

Lietuvos pensijų lygis EBPO dugne: reikės ir kitų pajamų šaltinių

22% buvusių pajamų siekiančios „Sodros“ išmokos Lietuvoje yra žemiausios Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalyse, todėl, norėdami užsitikrinti pakankamą pensiją, lietuviai turi numatyti senatvei kitų pajamų šaltinių.

Vienas toks būdas yra anuitetai arba iki gyvenimo pabaigos mokamos išmokos iš sukaupto turto asmeninėse sąskaitose, pavyzdžiui, pensijų fonduose.

Vilniuje trečiadienį diskutuojama pensijų sistemos pertvarkos klausimais, Europos Komisijos ir „Sodros“  organizuotoje konferencijoje apie centralizuotą pensijų anuitetų teikimą.

„Lietuvoje pensijų lygis vienas iš žemiausių EBPO šalyse. Todėl reikia galvoti apie anuitetizavimą ne tik „Sodros“ išmokų, bet ir turto, kuris sukaupiamas asmeninėse sąskaitose“, — sakė Pablo Antolinas, EBPO pensijų ekspertas, kuris su kolegomis Lietuvai parengė anuitetų centralizavimo „Sodroje“ pertvarkos planą.

EBPO rekomendacijose pabrėžiama, kad gyventojai turi gauti „pakankamą pensiją“, nenurodomas konkretus lygis ar tai turi būti 50% ar 70% buvusių pajamų.

Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2020/03/04/lietuvos-pensiju-lygisebpo-dugne-reikes-ir-kitu-pajamu-saltiniu#ixzz6FmzHEXyq