LMPF | Panašu. Apie reformą policijoje
17178
post-template-default,single,single-post,postid-17178,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Panašu. Apie reformą policijoje

Panašu. Apie reformą policijoje

Ilgametis policininkas: policijos sistemoje vyrauja prastas mikroklimatas, įtampa ir nuovargis

Apie pastaraisiais metais vykdytą kriminalinės ir viešosios policijos reformą tarp eilinių pareigūnų sklando dvejopos nuomonės. Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos (LPDPS) pirmininkas Saulius Grigonis portalui Alfa.lt teigė, jog dėl nevykusių reformų tarnybos atsisako ne vienerius metus dirbę profesionalai ir gabūs jaunieji policininkai.

S. Grigonis turi jau 28 metų darbo stažą policijoje. Didžiąją dalį tarnybos jis dirbo operatyviniu darbuotoju, o pastaruosius dvejus metus yra Lietuvos policijos mokyklos Profesinių įgūdžių valdybos 3-iojo skyriaus vyriausiasis specialistas.

Pastebi dialogo tarp vadovybės ir eilinių pareigūnų trūkumą

Anot S. Grigonio, reformos niekada nebūna vien geros arba vien blogos, tačiau svarbu, kad jos nesitęstų amžinai.

„Taip pat labai svarbu, kad reformatoriai palaikytų normalų, sveiką dialogą su reformuojamaisiais. O dar tiksliau kalbant, yra svarbu, kad konkreti reforma taptų tiek valdžios, tiek bendruomenės bendru reikalu. Policijoje jokio dialogo nėra, taigi ir reforma greičiausiai vargu ar galėtų būti pavadinta bendru reikalu. Pačiu neigiamiausiu reformos aspektu, manyčiau, pirmiausia ir reikėtų laikyti tą visišką sveiko dialogo nebuvimą tarp vadovybės ir pavaldinių. Sveikas dialogas yra pakeistas „šiurpinamaisiais“ instruktažais, atviru ir paslėptu tekstu eiliniams pareigūnams parodant „jų vietą“. Kitas, su pirmuoju glaudžiai susijęs stipriai neigiamas aspektas – vadinamasis parodomasis pareigūnų universalizavimas, bet kokios jų atliekamos funkcijos algoritmizavimas. Minėti du probleminiai aspektai lemia daugybę smulkesnių problemų“, – teigė S. Grigonis.

Daugiau: https://www.alfa.lt/straipsnis/50402745/ilgametis-policininkas-policijos-sistemoje-vyrauja-prastas-mikroklimatas-itampa-ir-nuovargis