LMPF | Finansų ministerija siūlo kitąmet didinti kai kuriuos mokesčius
17174
post-template-default,single,single-post,postid-17174,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Finansų ministerija siūlo kitąmet didinti kai kuriuos mokesčius

Finansų ministerija siūlo kitąmet didinti kai kuriuos mokesčius

Didinti akcizus svaigalams, rūkalams ir degalams, plėsti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio bazę, perskaičiuoti žemės mokesčius, nuosaikiau kelti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD). Tokius pasiūlymus teikia Finansų ministerija, rengdamasi kitą savaitę pateikti 2020 m. biudžeto projektą.

Ministerija pirmadienį pranešė parengusi ir pateikusi „visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms derinti mokestinius pakeitimus“. „Siūlomi pakeitimų projektai vėliau bus teikiami Vyriausybei svarstyti kartu su 2020 m. biudžeto projektu“, – priduriama Finansų ministerijos pranešime spaudai.

 „Siūloma nuosaikiai padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams, žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams ir kaitinamojo tabako produktams. Dėl šių pakeitimų, jei jiems bus pritarta Seime, 0,5 l stipraus gėrimo vidutiniškai galėtų pabrangti apie 0,45 Eur, 1 l benzino kaina galėtų padidėti apie 0,04 Eur, 1 l gazolių ir žemės ūkio veikloje naudojamų gazolių – apie 0,03 Eur, o 20 vnt. pakelis kaitinamojo tabako produktų – apie 0,33 Eur“, – nurodoma pranešime.

Ministerija skaičiuoja, kad vien toks akcizų pakėlimas biudžetui atneštų papildomus 53,5 mln. Eur pajamų.

Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2019/10/07/finansu-ministerija-siulo-kitamet-didinti-kai-kuriuos-mokescius#ixzz61jb6iich