LMPF | Į profsąjungų norus spjauna net valstybinių įmonių vadovai: priešnuodis – vėl naujos pataisos
16862
post-template-default,single,single-post,postid-16862,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Į profsąjungų norus spjauna net valstybinių įmonių vadovai: priešnuodis – vėl naujos pataisos

Į profsąjungų norus spjauna net valstybinių įmonių vadovai: priešnuodis – vėl naujos pataisos

Socialinis dialogas stringa ne tik privačiame sektoriuje, bet ir valstybės valdomose įmonėse. Vėl grįžtama prie Darbo kodekso nuostatų ir siūlomas pataisų paketas, kuris sustiprintų darbuotojų derybines pozicijas ne tik dėl darbo užmokesčio, bet ir kitų garantijų.

„Šį atvejį sunku komentuoti be emocijų. Tai – nedovanotinas atvejis valstybės istorijoje, nes dar rudenį Vyriausybė uždavė toną ir nurodė kryptį socialinio dialogo stiprinimui. Deja, realybė yra kita“, – antradienį spaudos konferencijoje „Socialinis dialogas po mokytojų streiko – registruojamas naujas įstatymų paketas“ apgailestavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė. Taip ji reaguoja į valstybinės įmonės Lietuvos oro uostai direktoriaus spjūvį profesinei sąjungai į veidą. Direktorius nutraukė socialinį dialogą ir išleido įsakymą, nubraukiantį pusmetį trukusias derybas ir paminantį profesinės sąjungos narių interesus.

Lietuvos oro uostų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Robertas Pranckūnas konferencijoje pasakojo, kad profesinė sąjunga mėnesių mėnesius derėjosi dėl kolektyvinės sutarties. Tekstas buvo suderėtas, tačiau paskutiniu momentu įvyko ginčas. Direktorius nesutiko profesinės sąjungos nariams suteikti vieną papildomą atostogų dieną ir atšaukė kolektyvines derybas.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/i-profsajungu-norus-spjauna-net-valstybiniu-imoniu-vadovai-kaip-priesnuodzi-siulo-naujas-pataisas-663-1091326#_?copied