LMPF | Kuo geidžiamiausi darbdaviai motyvuoja savo darbuotojus
16716
post-template-default,single,single-post,postid-16716,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Kuo geidžiamiausi darbdaviai motyvuoja savo darbuotojus

Kuo geidžiamiausi darbdaviai motyvuoja savo darbuotojus

Nuo kelionių į užsienį iki medicinos kabinetų – geidžiamiausi darbdaviai siūlo aibę naudų, kurios vilioja darbuotojus. Tačiau visa tai neveiks, jeigu nebus užtikrintas nematerialus pagrindas, teigia geidžiamiausi darbdaviai.

Klaipėdos nafta“, IKEA, „Danske Bank“ ir „Western Union“ – bendrovės, šiais metais patekusios į VŽ sudaromą reitingą „Geidžiamiausias darbdavys 2018“, – pasakoja, kas labiausiai motyvuoja jų darbuotojus ir kokių papildomų naudų jiems suteikia.

 „Tikime, kad darbuotojai labiausiai motyvuoti ir įsitraukę būna tada, kai dirba mėgstamą darbą ir tiki įmonės vizija, misija ir vertybėmis“, – VŽ pasakoja AB „Klaipėdos nafta“ personalo vadovė Simona Kutelienė.

„Klaipėdos nafta“ deklaruoja dedanti pastangas, kad jų darbuotojai dirbtų tose pozicijose, kur jie turi galimybę būti geriausi. Taip pat yra skatinama vidinė karjera, kvalifikacijos kėlimas.

„Organizacinė kultūra yra vienas pagrindinių veiksnių. Žmonės būna įsitraukę, kai su jais yra elgiamasi sąžiningai, jų nuomonė yra girdima, jie yra gerbiami“, – sako p. Kutelienė.

Darbuotojams svarbi ir materialinė dalis. Pasak p. Kutelienės, darbuotojus motyvuoja tai, kad „Klaipėdos nafta“ siūlo konkurencingą įmonės išorėje ir teisingą įmonės viduje atlygį. Šiuo metu bendrovės mokamų atlyginimų mediana prieš mokesčius siekia 1.488 Eur.

Įmonė taip pat suteikia daug papildomų naudų.

„Ne per seniausiai įsivedėme tiek galimybę dirbti nuotoliniu būdu (iš anksto susitarus su vadovu), tiek lankstesnį darbo grafiką. Matome, kad tai itin padidina darbuotojų motyvaciją“, – sako p. Kutelienė.

Tarp kitų naudų – kvalifikacijos tobulinimo galimybės, komandinis sportas, privatus sveikatos draudimas.

„Dar „Klaipėdos naftos“ terminale turime medicinos punktą, kuriame dirba mūsų darbuotoja, turinti specialų išsilavinimą. Ten galima bet kada užeiti, pasikonsultuoti, gauti apžiūrą. Pastebėjome, kad tai yra labai vertinama, ši nauda yra išskirtinė, ją ne visi turi“, – teigia p. Kutelienė.

„Klaipėdos nafta“ taip pat kartu švenčia daug progų, pažymi darbo jubiliejus. Skiriamos išmokos, kai darbuotojams gimsta vaikai, papildomas išmokas gauna daugiavaikės šeimos. Viena naudų, kuri ne visai pasiteisino, – terminale įrengta pirtis. Ja naudojasi nedidelė dalis darbuotojų.