LMPF | Iš didelio debesies – mažai lietaus: nušalinti urėdijos darbuotojai grąžinti į darbą
16617
post-template-default,single,single-post,postid-16617,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Iš didelio debesies – mažai lietaus: nušalinti urėdijos darbuotojai grąžinti į darbą

Iš didelio debesies – mažai lietaus: nušalinti urėdijos darbuotojai grąžinti į darbą

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:00, 2018-08-02

Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje kilęs skandalas dėl nustatytų pažeidimų bliūkšta. Šios savaitės pradžioje į darbą grąžinti nuo pareigų anksčiau nušalinti urėdijos darbuotojai. Tokią žinią ketvirtadienį paskelbė Alytuje viešėjęs Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas.

Nors anksčiau Valstybinių miškų urėdija skelbė, kad Alytaus padalinyje fiksuota visa eilė pažeidimų, o kai kurie jų leidžia įtarti tyčinius ar apgaulingus veiksmus pajamuojant medieną bei tvarkant medienos apskaitą, šiandien jau aišku, kad kol kas urėdijos darbuotojai rimtesnių nemalonumų išvengė.

Valstybinių miškų urėdija į darbą grąžino Aly­taus re­gio­ni­nio pa­da­li­nio miš­ko ap­sau­gos ir miš­ko žel­di­ni­mo inžinierių Egi­di­jų Men­se­vi­čių, lai­ki­nai ėjusį pa­da­li­nio va­do­vo pa­rei­gas, ir Ka­les­ny­kų gi­ri­nin­ki­jos gi­ri­nin­ką Gintautą Struckų.

M. Pulkauninkas teigė, kad trečiasis gegužės mėnesio pabaigoje nuo pareigų nušalintas Alytaus regioninio padalinio vyriausiasis inžinierius Gintautas Visalga turi nedarbingumo pažymėjimą, todėl jis kol kas nėra supažindintas su jokia tyrimų medžiaga ir išvadomis.

 

 

Urėdijos vadovas teigė, kad tyrimo metu penkiems darbuotojams buvo nustatyti darbo drausmės pažeidimai. Tačiau, kas jie, M. Pulkauninkas įvardinti nepanoro. Jis akcentavo, kad jeigu bent vienas iš penkių darbo drausmės pažeidimus padariusių asmenų per 12 mėnesių dar kartą pakartotų tokį pat pažeidimą, urėdija jau turėtų teisę svarstyti jo atleidimo iš darbo klausimą.

Paklaustas, kokie konkrečiai darbo drausmės pažeidimai buvo nustatyti, M. Pulkauninkas taip pat nebuvo labai kalbus. Valstybinių miškų urėdijos vadovas tik įvardijo, kad nustatytas tam tikrų darbo funkcijų nevykdymas, taip pat neatitikimai dokumentuose tarp faktinio ir užpajamuoto medienos kiekio.

„Buvo sudaryta komisija, kad išanalizuotų darbuotojų veiksmus ir nustatytų, ar darbuotojai padarė darbo drausmės pažeidimus, ar nepadarė“, – teigė M. Pulkauninkas. Pasak jo, ar buvo pažeisti įstatymai atsakys teisėsaugos institucijos, o ne urėdija.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) jau paskelbė tyrimo dėl urėdijos padalinio veiklos nepradėsianti, tačiau girininkų veiklą Alytuje tirs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Alytusplius.lt primena, kad įtarimai dėl galimai nusikalstamos veiklos Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje kilo gegužės mėnesį, gavus pranešimą apie galimai nesąžiningą medienos ruošos apskaitą padalinyje.