LMPF | Miško darbų rangovų netenkina konkursų tvarka ir įkainiai
16420
post-template-default,single,single-post,postid-16420,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Miško darbų rangovų netenkina konkursų tvarka ir įkainiai

Miško darbų rangovų netenkina konkursų tvarka ir įkainiai

Miško darbų rangovų,  kurių sektoriuje gali būti užimta apie 4 tūkst. žmonių, netenkina sena, iš buvusių miškų urėdijų paveldėta įvairių darbų konkursų skelbimo tvarka bei įkainių lubos. Jau  pora dešimtmečių  valstybiniuose miškuose teikiant kirtimo, medienos ištraukimo, miškų sodinimo, priežiūros bei kitas paslaugas, spręstinų problemų susikaupė gana daug.  Jos iš esmės buvo aptartos balandžio 12 d.  Girionyse vykusiame  Miško darbų rangovų asociacijos (MDRA) ataskaitiniame susirinkime bei išdėstytos priimtoje rezoliucijoje, adresuotoje aukščiausiems šalies vadovams, Seimo nariams, aplinkos ministrui ir naujajam Valstybinės miškų urėdijos (VMU) direktoriui. Tikimasi, kad miškų valdymo reforma įpūs gaivių vėjų ir į rangovų bei VMU santykius – rangovų asociacija bus įtraukta į teisės aktų kūrimo ir sprendimų priėmimo procesą bei galės perteikti konkrečią patirtį, siekiant skaidrumo ir abipusės naudos.

Miško darbų rangovų asociacijos susirinkime į rūpimus aktualius klausimus, ypač susijusius su urėdijų reforma gilinosi 33 įmonių delegatai, atstovaujantys 500 savo darbuotojų ir apie 150 laisvai samdomų darbuotojų. MDRA pirmininko Vidmanto Juso teigimu, rangovai yra nusivylę naujos VMU pirmaisiais žingsniais, nes nemato jokių teigiamų pokyčių. Įmonės padaliniuose (buvusiose urėdijose) miško darbų konkursai toliau vyksta pagal seną tvarką su nustatytomis įkainių lubomis. Dėl menko užmokesčio ir emigracijos darbininkų katastrofiškai trūksta, tačiau kol kas nėra jokių finansinių paskatų juos privilioti  į miškus.

“Netgi atvirkščiai: pernai susitikimuose aukšti pareigūnai žadėjo, kad ranga plėsis, o nauja įmonė savo jėgomis vykdys kokį 10-20 proc. darbų. Tuo tarpu matome priešingą vaizdą –  urėdija ketina atnaujinti savo technikos parką, o tai ženklas, kad rangovų reikės mažiau”,- tikina V. Jusas.

Miško darbų rangovų netenkina konkursų tvarka ir įkainiai