LMPF | Profesinių sąjungų atstovai susitiko su VMU direktoriumi
16350
post-template-default,single,single-post,postid-16350,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Profesinių sąjungų atstovai susitiko su VMU direktoriumi

Profesinių sąjungų atstovai susitiko su VMU direktoriumi

Š. m. kovo 27 d. VĮ Valstybinių miškų urėdijoje veikiančių profesinių sąjungų jungtinės atstovybės nariai Inga Ruginienė, Asta Čepienė ir Juozas Ūsas susitiko su Valstybinių miškų urėdijos direktoriumi Mariu Pulkauninku.  Dviejų valandų trukmės pokalbyje buvo aptarta daug tiek darbuotojų atstovams, tiek įmonės administracijai svarbių temų. Susitikime aptartos tolesnės konsultavimo-informavimo procedūros dėl padalinių struktūros. Darbuotojų atstovai atkreipė įmonės vadovo dėmesį, kad  pavyzdinėje padalinio struktūroje  nėra numatytos  darbininkų pareigybės, todėl tai kelia darbininkams daug abejonių dėl jų darbo vietų išlikimo bei ar nebus pereinama prie darbų vykdymo vien tik rangos būdu. Sutarta, kad pavyzdinė padalinio struktūra bus papildyta, o konkrečios darbo vietos ar pareigybės bus suderintos kiekvienam padaliniui, atsižvelgiant į jo specifiką. Direktorius patvirtino jo nuostatą, kad  įmonėje bus derinamas darbų atlikimas tiek rangos, tiek ūkio būdu.

Darbuotojų atstovai kėlė klausimą dėl padalinių pareiginių nuostatų ir dėl įmonės darbo apmokėjimo sistemos greitesnio parengimo. Direktorius informavo, kad šiais klausimais yra dirbama, bet dėl dar pilnai nesuformuotos įmonės centrinės administracijos šiems sudėtingiems darbams atlikti, reikia ne tik laiko, bet ir žmogiškųjų resursų. Darbuotojų atstovai pasiūlė sukurti darbo grupę iš patyrusių padalinių specialistų, kurie galėtų padėti šiuose darbuose. Taip pat sutarta, kad tuose padaliniuose, kurių vadovai  po atrankos paaiškės anksčiau, iš karto galima bus pradėti konsultacijas dėl padalinio struktūros, nelaukiant visų padalinių vadovų atrankos pabaigos.

Pokalbyje taip pat aptartos darbuotojų socialinės garantijos, numatytos buvusių miškų urėdijų kolektyvinėse sutartyse. Kadangi jų galiojimas baigiasi 2018 m. pabaigoje, sutarta, ilgai nelaukiant, pradėti derybas dėl naujos kolektyvinės sutarties rengimo.

Šiuo metu Valstybinių miškų urėdijos valdyboje abu darbuotojų atstovai atstovauja centrinį įmonės padalinį (buvusį Miškotvarkos institutą). Kadangi po Valstybinių miškų urėdijos įsikūrimo darbuotojų atstovavimas prasiplėtė, profesinės sąjungos yra pasiūliusios į valdybą atstovą nuo regioninių padalinių. Pagal darbuotojų atstovų į valstybės įmonių skyrimo tvarką, šie atstovai skiriami įmonių vadovų, bendradarbiaujant su profesinėmis sąjungomis, todėl susitikime aptarta naujo darbuotojų atstovo į Valstybinės miškų urėdijos valdybą skyrimo galimybė.

Pokalbio pabaigoje I. Ruginienė pakvietė direktorių į LMPF rengiamos akcijos „Bėgu švariame miške“ startą, kuris bus duotas balandžio 7 d. VMU Kauno regioninio padalinio teritorijoje.

LMPF informacija