LMPF | Dėl buvusių tarnybinių urėdijų butų rasime tinkamiausią sprendimą
16299
post-template-default,single,single-post,postid-16299,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Dėl buvusių tarnybinių urėdijų butų rasime tinkamiausią sprendimą

Dėl buvusių tarnybinių urėdijų butų rasime tinkamiausią sprendimą

Daugiau kaip 10 metų buvusių miškų urėdijų tarnybiniuose butuose gyvenantys asmenys tikisi, kad šiuos būstus jie galės išsipirkti pirmumo teise. Aš, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime atstovė, su kolega Kęstučiu Mažeika inicijavome Disponavimo valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisas, kurioms po pateikimo Seimas pritarė praėjusių metų gruodžio 19 d. Tikėtasi, kad po tolesnio svarstymo Seimo komitetuose bei Vyriausybės išvadų įstatymo pataisa bus priimta Seimo pavasario sesijoje ir tokiu būdu bus išspręsta svarbi socialinė problema.

Deja, Vyriausybė nepritarė siūlymui buvusių tarnybinių urėdijų butų gyventojams suteikti pirmenybę juos išsipirkti, kai tokie būstai būtų parduodami aukcione. Anot išvados rengėjų, pasiūlymas neatitinka Konstitucinio Teismo suformuotos valstybės turto valdymo doktrinos, kad jo perdavimas pateisinamas tuomet, kai gali duoti didesnę naudą visuomenei, o ne konkrečiai asmenų grupei. Mano įsitikinimu, tokia išvada reikalauja atsakančiojo komentaro.

Daugiau: http://miskininkas.eu/del-buvusiu-tarnybiniu-urediju-butu-rasime-tinkamiausia-sprendima/