LMPF | 60 tūkstančių vyresnio amžiaus darbo ieškančių asmenų – didžiulis potencialas darbo rinkai
16155
post-template-default,single,single-post,postid-16155,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

60 tūkstančių vyresnio amžiaus darbo ieškančių asmenų – didžiulis potencialas darbo rinkai

60 tūkstančių vyresnio amžiaus darbo ieškančių asmenų – didžiulis potencialas darbo rinkai

33 proc. vyrų ir 48 proc. moterų tarp 55 ir 64 metų 2016 m. Europos Sąjungoje buvo ekonomiškai neaktyvūs („Eurostat“ duomenimis). Lietuvoje 27,3 proc. vyrų ir 31,6 proc. moterų minėtoje amžiaus grupėje yra ekonomiškai neaktyvūs (Statistikos departamento duomenys). Kita vertus, 2017 m. gruodžio 1 d. Darbo biržoje registruota 8 071 laisva darbo vieta ir 55 817 darbo ieškančių vyresnio amžiaus žmonių.

 

Darbo rinkoje – potencialas vyresniems

Didesniuose Lietuvos miestuose vyresnio amžiaus žmonės turi kur kas geresnes įsidarbinimo galimybes, tačiau situacija regionuose – mažiau palanki. Darbo biržos specialistai pripažįsta, kad dėl įmonių stokos iš naujo įsidarbinti – sudėtinga, tačiau akcentuoja, jog, kreipdamiesi pagalbos į Darbo biržą, jie gali ir persikvalifikuoti. Šiais metais stebima ir naujų tendencijų suaugusių profesinio mokymo srityje – renkamasi ir šiuolaikiškas profesijas – IT sektoriaus programas: tinklalapių kūrimo, Web Design, Web ar Java programavimo, PHP, Autocad projektavimas. Nors dominuoja jaunimas, tačiau apie 3 proc. pasirinkusių IT profesijas sudaro vyresni nei 50 metų žmonės. Užimtumo lygis 2016 metais išaugo iki 64,6 proc. Vyresnio amžiaus asmenų patrauklumas darbo rinkoje didėja. Neretai jie moka kelias kalbas, moka naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Jiems galbūt yra sunkiau konkuruoti naujausių technologijų srityje.Daugiau:

http://www.ldb.lt/Informacija/Veikla/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=7460