LMPF | Nepamirškite – išmoka už vaikus jau nuo sausio 1 d.
16136
post-template-default,single,single-post,postid-16136,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Nepamirškite – išmoka už vaikus jau nuo sausio 1 d.

Nepamirškite – išmoka už vaikus jau nuo sausio 1 d.

Informuojame apie mokestinės aplinkos, turinčios įtakos Darbuotojų, auginančių vaikus, galutinei atlygio eilutei, pasikeitimus nuo 2018 m. sausio 1 d.

PNPD (Papildomas neapmokestinamų pajamų dydis) už vaikus nuo 2018-01-01 yra naikinamas. Dėl šios priežasties santuokoje vieną vaiką auginantis darbuotojas mokės 15 Eur daugiau GPM per mėnesį t.y. gaus šia suma mažesnį atlyginimą. Šeima per mėnesį gaus už vaiką 30 Eur mažiau.

Gera žinia ta, jog tokią pačią sumą šeima galės gauti iš savivaldybės Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka (6 str.). Ji bus mokama už vaikus iki 18 metų, o jeigu šie dar mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, – iki 21 metų. Daugiavaikėms šeimoms numatytos didesnės išmokos.

Dėl išmokų reikės kreiptis į savo miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyrių. Sostinės savivaldybė tėvelius  kviečia prašymus pateikti patogiai ir greitai –  elektroniniu būdu, per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt. Plačiau apie tai rasite infomaciją čia: http://www.vilnius.lt/index.php?682701166.

Atkreipiame dėmesį, kad išmoka vaikui mokama už praėjusį mėnesį ir grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad net jeigu tėvai kreiptųsi ir 2018 m. lapkričio mėn., išmoka bus išmokėta nuo 2018 m. sausio 1 d. Vadinasi, nėra būtinybės kreiptis jau 2018 metų pradžioje.