LMPF | Premjeras urėdijų atstovams pristatė, kodėl sektoriuje reikia pertvarkos
16124
post-template-default,single,single-post,postid-16124,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Premjeras urėdijų atstovams pristatė, kodėl sektoriuje reikia pertvarkos

Premjeras urėdijų atstovams pristatė, kodėl sektoriuje reikia pertvarkos

Penktadienį Vyriausybėje Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis priėmė Lietuvos urėdijų bei įvairių miškų ūkio organizacijų ir įmonių atstovus, su kuriais aptarė planuojamą valstybinių miškų valdymo pertvarką.

„Miškai turi nešti naudą valstybei ir žmonėms. Tai jiems priklausantis turtas, todėl reikia užtikrinti, kad pirmiausia ir būtų tenkinami jų poreikiai. Valstybė turi surinkti mokesčius iš medienos pardavimo, jos perdirbimo, o gyventojams reikia suteikti galimybę džiaugtis savo gamta – puikiomis rekreacijos ir turizmo paslaugomis. Tokius tikslus ir sieks įgyvendinti ši Vyriausybė“, – susitikime kalbėjo premjeras S. Skvernelis.

Priėmus Miškų įstatymo pakeitimą, 42 miškų urėdijos bus sujungtos į vieną valstybinę įmonę. Taip pavyks standartizuoti pirkimų ir pardavimų procedūras, sukurti ir įdiegti efektyvią vieningą darbuotojų kontrolės bei motyvacijos sistemą. Medienos perdirbėjams jokių išskirtinių sąlygų ir lengvatų nebus suteikiama, prekybos mediena sistema liks atvira, naujos valstybinės miškų įmonės statusas garantuos apsaugą nuo privatizacijos.

Regioniniuose padaliniuose ir sustiprintose girininkijose bus teikiamas tas pats paslaugų paketas gyventojams ir ūkio subjektams, dalį specialistų numatoma įdarbinti centriniame padalinyje, esančiame viename iš regionų (ne Vilniuje), kiti darbuotojai turės galimybę persikvalifikuoti.

Šiuo metu 42-uose miškų urėdijose yra dubliuojamos bendrosios administravimo funkcijos, todėl šalies mastu jų veikla tampa mažai efektyvi, dėl nepakankamo finansavimo bei skirtingo miškų urėdijų vadovų požiūrio į gamtotvarką miškuose neužtikrinama derama aplinkosauga ir miškų ekologija.

Skaičiuojama, kad įgyvendinus šią reformą, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto.

Įstatymo projekto priėmimą ministrų kabinetas planuoja svarstyti jau kitą savaitę (kovo 8 d.) vyksiančiame posėdyje.

Sprendimas sujungti miškų urėdijas buvo priimtas atsižvelgiant į kelis esminius faktorius – šalies biudžeto lėšų taupymą, efektyvesnę miškų urėdijų veiklą, skaidresnius viešuosius pirkimus. Ši reforma padės užtikrinti ekonomiškai stabilų ir gyvybingą valstybinių miškų ūkį, didės regionų plėtra. Be to, pokyčiai leis iš esmės nemažinant miškuose dirbančių specialistų skaičiaus padidinti jų atlyginimus, kurie šiuo metu yra nekonkurencingi Lietuvos ir kaimyninių Europos Sąjungos valstybių kontekste.Valstybės įmonių veiklos efektyvumo didinimas yra vienas iš šios Vyriausybės prioritetų.